Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri "fekete" szerelőt...

Megéri "fekete" szerelőt választani?

Figyelt kérdés

Opel Astra J 1.7cdti autóm kuplunghibás, már-már használhatatlan, mert annyira csúszik, hogy álló helyből 2ezres fordulattal lehet elindulni, emelkedőre pedig csak lendültből tud felmenni.

A tesóm ajánlott egy maszek szakit, aki otthon a garázsban egy hétvége alatt kicserélné 20e forintért. Igen, 20.000magyar forint a munkadíj! Annyi kényelmetlenség, hogy alkatrész beszerzéssel nem foglalkozik, szóval a kezébe kell adni a kuplungszettet, aztán ő bedolgozza. Típus ismerete van, mert a tesóm astráján is kuplungot cserélt 2 éve és azóta is működik, de én valahogy tartok tőle, mert mégiscsak feketén, számla és garancia nélkül dolgozik.

Jobb lenne inkább hivatalos szervizhez fordulni?



2023. júl. 3. 10:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, ennek a kockázatát egyetlen válaszoló sem vállalhatja át tőled.

A tesód elégedett vele, ezért ajánlotta neked. Én ezek után megbíznék benne. De ez én vagyok. Ha pórul járnék vele, senkit nem szidnék, csak azt mondanám magamban: ez volt a tanulópénz.

Hogy te mit vállalsz be, azt neked kell eldöntened.

2023. júl. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Megéri, feléből megvagy ha még egyszer szétszedi és még egy húszas akkor is a töredéke


Motort ne javítson de kuplung etc lazán.

2023. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Ezt neked kell tudnod.
2023. júl. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Ha 20 ért megcsinálja akkor hajrá. Én 40 alatt rá sem néznék.
2023. júl. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ajánlották, sőt többen ajánlották, akkor tennék vele egy próbát. Én két olyan helyre hordtam az autót, akik akkor már nem voltak hivatalos márkaszerviz. Nyilván a legújabb gyári továbbképzéseken már nem vettek részt, és a legújabb modellekhez való gyári szerszámaik nem voltak, de ez egy korábbi modellnél nem számított.

Poén: volt olyan eset, amikor a szakszerviz hátsó hidat akart volna cserélni az autóban. Ők meghegesztették (értettek hozzá). Azóta is azzal megy az autó.

2023. júl. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

És a alkatrészt hogy szerezzem be? Bemegyek a boltba a forgalmival és megmondom, hogy ehhez az autóhoz szeretnék egy teljes szettet a kettőstömegűvel? Mi van, ha mégsem olyat adnak, ami kompatibilis az autóval?

Normális helyen legalább nem kell ilyesmivel szarakodni, mert mindent elintéz a műhely.

2023. júl. 3. 11:36
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Igen pontosan így. A 20e ingyen van baszod. Vegyél hozzá váltó olajat is. Ha nem tetszik akkor lehet menni "hivatalos" szervizbe többszázezer forintért.

Súgom halkan, a kuplung csere nem egy agysebészi feladat. Csak koszos és fizikailag nehéz. Ezért drága.

2023. júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

6: "Normális helyen legalább nem kell ilyesmivel szarakodni, mert mindent elintéz a műhely."


E mondatod után azt mondom: menj hivatalos helyre.


Nem mindenkinek való a fekete szerelő. Neked szemmel láthatóan nem való. És ez teljesen független attól, hogy egyébként jó munkát végezne-e.

2023. júl. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"mégiscsak feketén, számla és garancia nélkül dolgozik."


Nekem még egyetlen szerelő (nem márkaszervíz) sem adott számlát és garanciát, ezen nem aggódnék. :D

2023. júl. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj be alkatrész kiskereskedőkhöz, többhöz is, kérj árakat (szettben, ami tartalmaz kinyomó csapágyat is). Vagy rendelj interneten, telefonon előre tudsz egyeztetni, hogy jó-e bele a cucc, pl kauffer korrekt bolt és olcsó. Magánszemélyként a nagykereket (Unix, Bárdi) kerüld, dupla árat mondanának.
2023. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!