Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia III 1.4 TSi...

Skoda Octavia III 1.4 TSi (150LE) vételkor mit kell feltétlen cserélni?

Figyelt kérdés

2018-as modellben gondolkodom. Próbálok 100.000 km alatti példányt kifogni. Feltétlen fontos a vezérés és alkatrészeinek a cseréje?

Milyen alkatrészek cseréje fontos még ennél a modellnél?


2023. jún. 28. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Nem akarok túlozni, ha nem is semmit, de rövid a lista, nézz egy karbantartási tervet hozzá és folytasd az eddigi szerviztörténetnek megfelelően. Gyári intervallumokat rövidíteni érdemes. Váltó olaj cseréje mondjuk nem kötelező, de (gyári olajjal) szerintem megérné. Facebookon nézz be az Octavia 5E csoportba, talán valami váltó vagy motor tartó bak szokta hamar feladni, meg biztos tudnak mondani 1-2 tételt amivel megéri hamar foglalkozni… Szívó oldali kokszosodás érinti, néha olajcserénél nem árt ránézni és majd valamikor dióhéjas szórással tisztíttatni. Hirtelen nem tudom, ennek is szövetes-e a sárvédő dobbetéte, de én pl az ilyet egyből cserélném sima műanyagra rozsda megelőzési célzattal (meg ha van szivacs a sárvédő alatt, azt is kikapnám). Ne hagyd leürülni a tankot, de tankolásnál ne erőltesd tovább egy kattanásnál. (Kezdek ki fogyni :) )

Jól sikerült típus, korrekt motor, használd egészséggel!

2023. jún. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Semmit nem kell még az olajcserén kívűl.
2023. jún. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon egyetértek az elsővel! Mi átszeltük Magyarországot két autóval. A minek egy W211 E320 (benzines) volt, barátomé ugyanez, mint a kérdésben, vagy 1.5 Tsi. Kb. 550km-ert utaztunk és nagyon durva fogyasztási eredmények jöttek ki. Ahol tudtunk tempomattal jöttünk, sohasem hajszoltuk, 80-90-es tempoval galloppoztunk. Ismervén a sajátomat, tudtam, hogy a Mercim sohasem fog 10 liter alatt fogyasztani, de itt kijött egy 9,6 l/100km-es átlag, Octavia-val meg 4,2 l/100 km..... Barátom még panaszkodott is, hogy biztos azért lett neki ilyen magas, mert városokon is át kellett menni.. Állítáa szerint ez a gép imádja a 80-85-ös átlagot, akkor 3.6-3,8 l/100km-ert tud vele produkálni. És tudjátok mi legdurvább? Kvázi ugyanúgy gyorsul ez a xar 1.4 turbo, mint a 3,2 literes Merci. Tágasabb a csomagtartója, és a hátsó üléseken fejedelmi kényelem van bennük.
2023. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!