Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonok miért lettek ilyen...

Simsonok miért lettek ilyen drágák?

Figyelt kérdés

Oké, értem hogy oldtimer meg ilyenek de többszörösét kérik mint amennyit értek kb 10 éve.

Használtauto.hu-n megnéztem mennyiért árulják őket. Csak egy váz blokk nélkül 200.000 forint. Ami már használható, nem hiányos az meg 300.000től indul.

Kicsivel több mint 10 éve volt egy S51-es simsonom és akkoriban a jó állapotúakért 80-100 ezer forintot kértek, az enyémet 40.000 ért adtam el mert nem volt gyári, voltak rajta módositások, kicsit igénytelenül is nézett ki de működött. Utólag azt gondolom hogy jobban jártam volna ha beteszem a sarokba 10 évre , most eladnám és az árán vennék egy nagytestű robogót.


200.000 forint körül már lehet venni Aprilia SR 50 és hasonló nagytestű 50es robogókat. Ezekben nem kell keveréket késziteni, öninditósak, stb.


2023. jún. 5. 03:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokan mondják hogy a németek retróznak és az hajtotta fel az árát, viszont egy veterán motorokat szerelő gyerekkori haverom azt mondja, hogy ottkinn nagyon szigorúan veszik a 40km/órás sebességhatárt 50-es motoroknál, és rendszeresen ellenőrzik őket mobil sebességmérővel. Viszont mivel ezt a szabályt csak valamikor a 90-es évelben vezették be, így ami ez előtti mint a Simson, azokra nem vonatkozik. Youtube-on mindkér példára vannak videók. Mobil sebességmérésre, ahol egy Simsont se látni, illetve fiatalokat ezekkel száguldozni, és ők biztos nem a retro miatt vették, hanem mert nem kell 40-el cammogniuk.
2023. jún. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Neked ha lenne egy patika állapotú, odaadnád ötvenezerért?
2023. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Azért mert, az NDK és az NSZK egyesülésekor, az 1990 előtti, gyárilag nem fojtott Simsonokra nem vonatkozik a 40-es sebességkorlát és szállíthatnak utast. Ennek ellenére AM jogsival ők is vezethetők. Ezért viszik ki németbe, mert olcsó pénzből, AM jogsival lehet egy legálisan tuningolható, 2 személy szállítására képes motorod, amivel nem kell betartanod a 40-es korlátot.
2023. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!