Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha tönkre megy egy hidrotőke,...

Ha tönkre megy egy hidrotőke, melyik része mondja ne az unalmast?

Figyelt kérdés
Lemaradt a golyó? Vagy a rugó törik? Ha szetszedem,mit kéne látnom?
2023. máj. 28. 06:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán érzem, hogy ennek a kérdésnek lenne értelme. Nem javítható, szar és kész, ki kell cserélni.


Amúgy "tönkre" nem nagyon szoktak menni normális esetben, legtöbbször csak akkor cserések, ha valami rendellenesség történik. Pl. elhanyagolják az olajcserét, vagy pl. olajnyomás nélkül autóznak vele, akkor egyszerűen összesül az egész, vagy elszáll a vezérlés, kitámaszt a szelep és széttöri a tőkéket/himbákat, persze ilyen esetekben a hidrotőke a legkisebb probléma.


Ha kenése van rendesen, akkor nem megy tönkre, egyszerűen a használatból adódóan egy idő után elkopik, nem egy bizonyos részével történik valami, hanem az egész, minden elemével együtt, elhasználódik. Megnőnek a hézagok, elkezd kopogni, kerregni, de általában még ezen a ponton is olyan sokáig tudnak gond nélkül működni, hogy hamarabb fog az ember ideggörcsöt kapni a hangtól és inkább kicserélteti, minthogy tényleg tönkremenjen.

2023. máj. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja,értem,pont erre gondoltam. Azt hittem fizikálisan,szabad szemmel lehet rajta látni ilyenkor valamit,ha szetszedem. De akkor elhasznalodik csak...ennyi. köszönöm a segítséget!
2023. máj. 28. 11:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Fizikálisan, szabad szemmel látható, és még csak szét se kell szedni. Csak néhány alkatrész kinéz a blokk oldalán. 😂 De kb. fél millából javítható egy 20 éves autó.
2023. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!