Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy tudatlannak valaki ezeket...

Egy tudatlannak valaki ezeket elmondaná? [motorozás témában]

Figyelt kérdés

- Mennyire nehéz megtanulni motorozni?

- Mennyire nehéz megszerezni a jogosítványt + mennyibe kerül?

- Mennyibe kerül egy munkába járáshoz (2x20km) alkalmas motor/robogó? Használt is jó.


2023. máj. 22. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem lehet megtanulni motorozni. Olyan nincs, hogy "tudok motorozni", olyan van, hogy fejlődsz, és egyre több ajtó nyílik ki, amin keresztül látod, hogy mennyit lehet még fejlődni. Kaszkadőrök sem mondanak olyat, hogy tudnak motorozni.


Viszont amire kérdezel, az érzék kérdése is. Aki még soha nem motorozott, én annak reflexből egy bevezető tréninget javaslok, hogy egyáltalán meglássa, akarja-e, tetszik-e.


2. A nehézség megint relatív. Nekem bő 300 ezer volt tavaly, plusz vezetéstechnikai tréningeken is otthagytam 150-et (a korábban említett bevezetővel együtt), plusz ugye kabát, gerincprotektor, térdvédő, motoros cipő, motoros csizma, szerencsére a bukósisakot ajándékba kaptam.


3. 600 köbcentis motort vettem szűk milláért, meg az ár 30%-a ráment a szezon végén km óra alapján esedékes nagyszervizre (volt mit csinálni rajta), most már feljebb mentek az árak, de az is kérdés, mit akarsz. Én ha városban akarnék rohangálni, Honda VTR250-et vennék, de azt senki nem adja el, vagy ha mégis baromi drágán. Robogókhoz meg abszolút nem értek, ezt a kérdést majd megválaszolják mások. Legegyszerűbb felmenni hasznaltauto.hu-ra, böngészgetni, amennyibe kerül, arra nyugodtan számolj rá egy szervizköltséget, hogy tuti rendben legyen (minimum minden folyadék cserés motorvásárláskor), és persze ez már bigott hozzáállás, de vegyél japánt, mert azt egyszer rakod rendbe, és a világból kivisz.


+1: ha csak munkába járáshoz kell, én a helyedben B125-öt csinálnék, egyetemen oktatok, egy csomó hallgató mondta, hogy azzal jár motorral egyetemre, tény, hogy semennyire nem tudnak motorozni, de a 125 köbcentivel jobbra tartva nem is ölik meg magukat.

2023. máj. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, ami kimaradt, azért volt drága a jogsi, mert nagyon nem volt érzékem hozzá, korlátlan A-t csináltam, ugye 250-es motorral menjen 10x tökéletesen a pálya, akkor raktak alám 500 köbcentis motort kikötött ABS-szel, akkor mintha újra kellett volna tanulni mindent, és ha azzal is tökéletesen ment minden, akkor ülhettem a nagyvasra, ami már elvezette magát. Sok motorosiskolában csak ráültetnek, és menjél, ahova én jártam, ott a két héttel későbbi vizsgára is csak akkor jelentkeztettek fel, ha egyöntetűen úgy látták az oktatók, hogy bármikor át tudna menni az ember.
2023. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!