Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Belefér ez még (olajcsere)?

Belefér ez még (olajcsere)?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz nélkülöznöm az autót akár egy napra is, ezért ha lehet nem vinném el kétszer rövid időn belül a szervizbe.

A mostani olaj 15000 km-t futott és 1 éve lett cserélve. Tehát most pont kellene cserélni. Viszont 5000 km múlva egyébként is vinném a szokásos 30 ezrenkénti ellenőrző szervizre, szóval azt már megvárnám.


1.5 TSI Evo motor, 2018, a könyv szerint 30 ezrenként kellene cserélni, jelenleg nem long life olaj van benne. Van bármi kockázata, ha megvárom a 20 ezer kilométert és a 1,5 évet? Sokat városozok, de a km-ek 75%-ban a pályázásból jönnek ki.


2023. máj. 14. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Én egészen biztosan nem várnék addig, főleg ha sok a város. Szerintem egy órát igazán össze tudsz valamikor kaparni, hogy lecseréltesd.
2023. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
15 ezer kmnél többet nem kéne menni egy olajjal és 1 évnél többet sem. Otthon ki lehet cserélni fél óra alatt az olajat. Bár, ha kötelező cserélni kötelező szerviznél az olajat, akkor előre kellett volna gondolkodni és 10 ezernél cserélni. Ha nem kötelező kötelező szerviznél olajcsere, akkor most ki kéne cserélni és szervizben nem.
2023. máj. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Alapra az 1.5 olajfogyasztásra, így még csak segítesz az olajfogyasztásnak hogy hamarabb jelentkezzen.
2023. máj. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%
a 15e km is nevetsegesen sok, jo tulaj vagy, gratulalok
2023. máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Semmi baja nem lesz, nyugodtan várd meg, én van mikor lustaságból 2 évesen cseréltem ki az olajat és teljesen tiszta a blokk belül. Az amit a videókon látsz massza, az 70 ezer Km meg 5-6 év munkája.
2023. máj. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem long life olajjal én nem kísérteném a sorsot. Én az LL olajat szoktam 15000-nél cserélni. Én mondjuk ebbe a motorba nem is mernék mást tenni.
2023. máj. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A nem longlife olajoknál eleve nem ajánlják 1 évnél tovább használni.

Ha csak autópályán mennél akkor esetleg de így, hogy városban használod én nem kockáztatnék.

2023. máj. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Lehet long life, csak nincs benne a nevében (bár eddig talán csak a castrolnál láttam). A márkaszerviz 30e km-re és 2 évre állította be a következő cserét a fedélzeti számítógépen, csak nem öntenek bele olyat, ami még papíron sem bír ennyit.


Nem kötekedni akarok, tényleg szeretném megóvni az autót, de mi indokolja, hogy ilyen gyakran cseréljem? Nagyon sok cikket olvastam, totalcaron is rengetek szó esett arról, hogy felezni soha nem kell, többet futott (100-150e km) járművek esetén érdemes csökkenteni a periódust kb 20%-kal, ami még mindig 24 ezer.

Akkor nálam milyen kockázatot hordoz az 1 év + 2-3 hónap és a 20e km, miközben az autóban most van 85 ezer, és ezer kilométer autópályára jut 20 kilométer város?

2023. máj. 15. 16:35
 9/15 anonim ***** válasza:

A nem long-life elvileg a VW502.00. Ezek tipikusan 5W40-es olajok általában. Ha ilyen került bele, akkor nem szabadott volna 30000 km/2 évre állítaniuk a csereperiódust.

Az ajánlott motorolaj a VW 508.00 0W20-as olaj, ez minden esetben long-life, ahogy a másik, komptabilis VW 504.00 0W30/5W30 is. Ha ilyen olaj került bele, akkor nincs kockázata.

2023. máj. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Ne foglalkozz a long life-fal, az csak egy semmitmondó hazug reklámelnevezés. Semmivel sem különb a "sima" olajnál és semmivel sem bírja tovább, mint a "sima" olaj. A hozzá nem értőknek van kitalálva, mert látja, hogy "ó hát ebben elég 30 ezrenként/2 évente olajat cserélni, milyen fasza", de a motort ugyanúgy megöli, mintha a nem long life olajat cserélnéd 30 ezrenként/2 évente. Aztán a paraszt megy új autót venni, a gyártó meg örül, hogy új autót vettél.
2023. máj. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!