Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóiskolában, nektek hány...

Autóiskolában, nektek hány órán belül meglett az 580 km? Az normális hogy 45 órán csak 400 km vezettem?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 26. 13:01
1 2
 11/18 NTBS ***** válasza:
0%
Nem tudom.
2023. ápr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A parkolást nem is csináltunk eddig. A fordulásokat egyszer-kétszer. Csak vezetés. Voltam picivel nagyobb utcákban. De mondjuk olyan nagy mint Hungária nem voltunk még.
2023. ápr. 26. 20:06
 13/18 MGéza ***** válasza:
74%
Hm, hát én ezt nem hagytam volna. A szerződésben világosan benne van, hogy 29+1 vezetési órából mennyit mivel kell tölteni, nyugodtan reklamálj, kérd magad másik oktatóhoz. Így sosem tanulsz meg vezetni.
2023. ápr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
40%

"A szerződésben világosan benne van, hogy 29+1 vezetési órából mennyit mivel kell tölteni, nyugodtan reklamálj, kérd magad másik oktatóhoz. "


Ez nincs semmilyen szerzodesben, te a vizsga minimalis felteteleirol beszelsz. Ha a tanar latja, hogy a tanulo benazik, 40 ora utan sem fog parkoltatni es forgalmasabb utra menni. Es hidd el, hogy baromira nem erdeke elnyujtani, mert tobbtucatnyian varnak az iskolaban a szabad oktatora!

2023. ápr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 MGéza ***** válasza:
100%

Nehezen hihető hogy a tanuló hibája, hogy 40 óra alatt csak idáig jutottak. Itt az oktatóval is valami gáz van, így biztosan nem tanul semmit, főleg hogy már az indulás, megállás, tolatás, parkolás a legalapabb kéne hogy legyen. Szóval nem kell megmagyarázni, az az oktató valami nem jól csinál.

Egyébként igen, le van írva: Bármelyik előzetes szerződés írja hogy miből mennyi és ez előírás is, vizsgáig meg kell lennie, amúgy meg a tanuló elve nem kötelezhető extra óraszámra, legfeljebb megbeszélik az oktatóval, hogy még nem tart ott, hogy egyedül vezethessen.

2023. ápr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azt írod, az 5. kerben tanulsz, van egyáltalán olyan vizsgaútvonal ott, ami ennyire főút? Max a körút valamelyik része, nem?


Mármint ez biztos más oktatónként, az enyém úgy csinálja (én Újpesten tanulok), hogy van hétféle vizsgaútvonal, ebből egyet nem nagyon tesznek bele a vizsgabiztosok, mert M3 bevezető van benne, szóval szinte mindig ezen a 6+1 útvonalon megyünk, egyszer végigmentünk mindegyiken, átbeszéltük, hol mi a bukásveszély, és most (kb. a 23. órától kezdve) úgy megyünk, hogy egy alkalommal két vizsgaútvonalat járunk be, meg mondta, hogy lesznek olyan alkalmak, mikor random kis utcákba keringet majd a környéken, hogy szokjam az esetleges random irányokat is (ha pl terelésbe futnánk vizsgán, vagy a vizsgabiztosnak lenne olyan kedve, hogy na menjen másfelé).

A hat útvonalból talán egy vagy kettő van olyan, ami érinti a Váci utat, úgyhogy annak egy részén jártam kint, de hosszabb főútvonalas vezetésem nem volt, a nagyobb része nekem is kis utcákat érint, egyszerűen azért, mert azokra mennek a vizsgaútvonalak, azokat gyakoroljuk be (és nekem pl. sokkal nagyobb mumus egy szűk utca, ahol nincs felfestve semmi, de folyton jelezz jobbra-balra, mert átmész a szembesávba a hülyén parkolók miatt...). De "normál" főútvonalak azért vannak benne, nemcsak mellékutcák.


Ettől függetlenül ha tényleg csak a 30-as övezetben totyogtok, az gáz, mert tuti hogy ha hungária-jellegű nem is, de normál főutak vannak a vizsgaútvonalakban...

Ha nem bízol az oktatódban, én azt mondanám, válts. Én is ügyetlen vagyok, érzem, tudom, hogy sok óra fog kelleni (jövő héten lesz meg a kötelező 30), de elképzelhetetlennek tartanám, hogy ne vigyen ki rendesen - szerencsére az oktatóm is így van vele. Azért vannak a pedáljai basszus, hogy segítsen neked! Ha szétesek, belenyúl a vezetésbe, félreállunk, átbeszéljük utána, de ilyen nincs, hogy nem visz ki, mert ügyetlen vagyok.

2023. ápr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. ápr. 27. 01:08
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a B-t csináltam 17 évesen, azt sem tudtam, mik a követelmények. Vezettem országúton, vezettem éjszaka (szükséges is volt, mert 70km-re a megyeszékhelytől és a vizsgaközponttól laktunk), bíztam az oktatómban. Amikor az A-t csináltam 28 évesen, akkor meg azt mondták, majd kitöltjük a kartont, a rutin legyen megy simán, közlekedni úgyis tudok, ha bő 10 éve vezetek autót.
2023. ápr. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!