Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóiskolában, nektek hány...

Autóiskolában, nektek hány órán belül meglett az 580 km? Az normális hogy 45 órán csak 400 km vezettem?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 26. 13:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
Annál még kerékpáros is gyorsabban halad.
2023. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 MGéza ***** válasza:
37%
Nem normális, kb 25-30km-el érdemes számolni óránként, mivel a javát városi forgalom, parkolási mozgások gyakorlása teszi ki. Valami nagyon nem oké, főleg hogy kellett ebben lennie 4 óra országúti vezetésnek is, ami azért megvan az említett átlagnak a duplája is óránként.
2023. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
39. óra volt a vizsgám, tehát 38 alatt megvolt. Legalábbis úgy írta be az oktató, hogy "meglegyen".
2023. ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értem. Én még országúton sem voltam. Elvileg nem vagyok magabiztos...
2023. ápr. 26. 13:31
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, mert gondolom téged se vittek eleget ki a városból, mint engem. Én is hasonló cipőben vagyok, hogy még egy dupla órám van hátra, és bő 100km-rel le vagyok maradva a kötelezőtől- Városban meg 20 km-nél nagyon többet meg nem tudtunk menni a városban, pedig motorral nem kell parkolással meg hasonlókkal szórakoznom. 1x volt a fele városon kívüli, akkor mentünk 37km-t.(okosórával szoktam nézni ;) )
2023. ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen. Még nagyobb utcákban sem voltam. Én a v. kerületben vagyok, és az első 25 órában 30 övezetben voltunk :)

Azt sem tudok hagyak abba vagy sem. Mert biztos lesz még 20 óra. Azért annyi pénzem nincsen.

2023. ápr. 26. 13:56
 7/18 MGéza ***** válasza:
87%
Már ne hagyd abba, de akkor kb átvertek idáig: A vezetés nem tanpályázásból és korlátozott övezetben gurulásból kell hogy álljon. Szólj az oktatódnak, hogy ez így nem jó, ha nem akar változtatni akkor mond fel a szerződést és menj másik iskolához.
2023. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Hovarju ***** válasza:
100%

Hát, ha főleg 30-as övezetben voltál és sok parkolást gyakoroltatok simán előfordulhat, hogy csak ennyit mentél.

A parkolásokkal csak az idő telik, km nem sok.


De ennyi idő alatt már meg kéne lenni a kötelező km-nek. Sőt már bőven menned kellett volna a városban, autópályán.


Én nulla tudással kezdve kb. a 40. óránál értem el a kötelező km-t.


Végül úgy alakult, hogy a 66.órán vizsgáztam le (elsőre).


Semmiképp ne hagyd abba, ha már idáig eljutottál.


Az oktató mit mond, miért nem vitt rendes forgalomba?

2023. ápr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az oktato tud vinni autopalyara, ha felveszed a sebesseget, hamar osszejon egy csomo kilometer, de ahhoz mar eleg magabiztos vezetes kell. Ha eddig nem eroltette a forgalmasabb utakat, akkor annak megvan az oka.


Ne aggodj, nem erdeke, hogy elnyujtsa az oraidat, manapsag tobb tanitvany van, mint oktatoi kapacitas.

2023. ápr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen reális.

Én is most tanulok vezetni, telefonommal szoktam rögzíteni az útvonalat (nem az oktató ellenőrzéseként, hanem hogy otthon át tudjam nézni a gázos részeket). Mostanában kezdünk jobban menni, tehát kevesebbet állunk meg, többet megyünk. Így megyünk egy két órás alkalom alatt 16-18 km-t. Egyszer felvitt az autópálya bevezetőre, akkor 21 felett volt - nyilván a telefonom nem 100%os adatokat mér, bár olyan appot szedtem le hozzá, ami útvonalat követ, de kezeljük fenntartásokkal azért. :D

A korábbi órákon (ahol sokat megálltunk magyarázatok végett), persze ennél kevesebb volt, később meg ennél több lesz. De még ha nézek átlagban 20 km-t egy-egy alkalom alatt (ami ugye két óra), és akkor most nagyon felfelé kerekítettem, az is csak 300 km lenne 30 óra alatt, 450 körül 45 óra alatt, amit te írtál. Ehhez képest te azt írod, sokat parkolsz, szóval reális az ennél kevesebb.

Egyedül az országúti vezetés tolja meg majd, mi pl. Bp-Hatvan távot fogjuk megtenni, ha már elég jó leszek hozzá, az a google szerint 57 km körül van, tehát az kapásból ~114 km-nél több egy alkalom/két óra alatt.


Az más kérdés, hogy az én oktatóm korrekt, "kettős könyvelést" vezet, a hivatalos kiskönyvbe úgy írja a km-eket, hogy a 30. órára meglegyen papíron az 580 km. (Utána meg lesz, amit be se ír majd oda, hogy másnak is meglegyen. :D) Így nálunk nem a km-eken múlik, ha valakinek megy, el tud menni vizsgázni, ezen nem múlik.


De a 30-40 óra semmire sem elég, pláne, ha picit ügyetlenebb az ember, én is 60-70 órára készülök lélekben, a végösszegbe pedig igyekszem nem belegondolni.

2023. ápr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!