Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy járok jobban, ha eladom...

Hogy járok jobban, ha eladom az autót vagy ha lerakom a garázsban?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés!


Tegyük fel, vettem egy autót 1,5 millió forintért. Mindennel együtt belekerült 2 millióba, hogy jó állapotban is legyen, plusz adminisztráció, stb.

Közbe jött valami, így döntenem kell, eladom, vagy lerakom a garázsba hosszabb távra, ritka használat mellett (évi 1x-2x 2-300 km).

Hogy járok jobban? Ha megtartom a garázsban, és vállalom a költségeket ami egy használaton kívüli autó hosszabb távú egy helyben való állásából származik, vagy eladom kevesebbért mint amennyibe nekem került, és 2-3 év múlva veszek egy másikat, amire megintcsak költeni kell megvétele után!?

Hol kevesebb a kockázat, hogy járok anyagilag jobban? Mit tennétek?


2023. ápr. 26. 11:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ.

Leginkább, hogy mennyi ideig és mennyit tervezel Londonban összemosogatni és hogy mennyire nőtt szívedhez az autó.

Tehát mennyiért és mit tudsz majd venni, és hogy milyen költséggel tudod tárolni. Garázst is kell bérelni, vagy kint fog rohadni fél évekig egy helyben Ferihegy külsőn valami murvás placcon?


Látatlanban, egy tucatautónál eladás inkább

2023. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
45%
Kicsit túl van spilázva az üzemanyag romlás téma.
2023. ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
23%

En eladtam az autot mikor kikoltoztem kulfoldre. Most mar ugy vagyok vele hogy jobban jartam volna ha megtartom mert evente 1szer hazamegyek es akkor nem kell berelnem mert kolcsonkerni hanem tudnam hasznalni az enyemet.


Ha kell a penz akkor add el. Ha 2-3 evig all csak es utana hasznalnad ujra akkor en a helyedben nem adnam el.

2023. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
23%

Én se értem miért kellene eladni az autót, ha néha azért szükség van rá.

A bérlés se jön ki olcsóbban és elég nagy macera.

2023. ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 nemaRendőrség ***** válasza:
45%

Párezer forint bérelni egy kocsit egy napra, minél tovább bérled annál olcsóbb a napidíja.

Üzemanyagot sem úgy fogyaszt egy 2020+os autó és a kényelem is más mint kérdező 2000 környéki kocsija.

2023. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!