Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy járok jobban, ha eladom...

Hogy járok jobban, ha eladom az autót vagy ha lerakom a garázsban?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés!


Tegyük fel, vettem egy autót 1,5 millió forintért. Mindennel együtt belekerült 2 millióba, hogy jó állapotban is legyen, plusz adminisztráció, stb.

Közbe jött valami, így döntenem kell, eladom, vagy lerakom a garázsba hosszabb távra, ritka használat mellett (évi 1x-2x 2-300 km).

Hogy járok jobban? Ha megtartom a garázsban, és vállalom a költségeket ami egy használaton kívüli autó hosszabb távú egy helyben való állásából származik, vagy eladom kevesebbért mint amennyibe nekem került, és 2-3 év múlva veszek egy másikat, amire megintcsak költeni kell megvétele után!?

Hol kevesebb a kockázat, hogy járok anyagilag jobban? Mit tennétek?


2023. ápr. 26. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Kivonatod akkor a forgalomból és az nem sokba kerül.

Minden vétel és eladás bukással jár.

2023. ápr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
Add el. Ha úgysem akarod használni, akkor teljesen felesleges tartogatni és fizetni rá mindent. Ha később adod el, akkor még kevesebbet fogsz érte kapni.
2023. ápr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Bevált jól működő és klassz esztétikai állapotú ? Nem kell fizetni a biztonságos tartásért ? Vonasd ki átmenetileg , mintsem lutrikent vadaszol egy masikat ami hibás , átírás bevizsgálás stb költségek plusz idő a hivatalokban . Elkövettem én is egyszer ezt a hibát vettem egy drágát és rosszabbat , többet sosem ...
2023. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha régi,oldtimer/veterán kocsi rozsdamentes,kevés km-vel akkor megéri elrakni garázsba,nekem is áll egy.
2023. ápr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy autó mindenhogyan bukás anyagilag, csak nem mindegy mennyire.


Most vettél egyet 2 millióba fájt hogy az az autó bármikor használható legyen. Ez így oké is, de ha most lerakod a garázsba hetekte, hónapokra és ez idő alatt egyszer sem kerül ki mert épp használnád akkor az autó csak állni fog ami szintén káros. Egyrészt a mai benzin hamar megromlik ami okozhat károkat az üzemanyagrendszerben. Másrészt fizeted rá a kötelező biztosítást, adót a semmiért gyakorlatilag. Ideiglenesen ki lehet vonatni így ezeket a költségeket megúszod viszont még mindig ott van hogy áll az autó és nincs használva. Egyrészt írtam a benzin okozhat gondokat és még sok más egyébnek nem tezs jót ha csak ott áll hónapokig. Ha úgy teszed le hogy bármikor elő kell venni akkor nem érdemes kivonatni ideiglenesen mert ha épp úgy alakulna hogy 10 percen belül menni kell valahova akkor szívás hogy ott az autó de nincs forgalomba helyezve. Másrészt ha tárolod évekig és mondjuk 3 év múlva akarod befogni használatra akkor forgalomba kell újra rakatni, valószínű már műszakira is elkéne vinni meg persze előtte átnézetni hogy minden működik-e normálisan, stb... Rengeteg hiba lehet azért is ha áll az autó hónapokig. Tehát az autónak az sem tesz jót ha áll és az sem ha megy, ez ilyen dolog. Ha azért veszel autót hogy tároljad egy ideig és késöbb használd annak így nincs értelme mert anyagilag uganúgy kidobod rá a pénzt mint ha mondjuk 2-3 év múlva vennél egyet. Annyival nem lesznek drágábbak hogy megérje előre megvenni meg esélyes hogy akkor ezért a pénzért egy jobbat is találhatsz.

2023. ápr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 nemaRendőrség ***** válasza:
83%

Add el, arra a pár alkalomra lehet bérelni.


Most drágák a használt autók, 2-3 év múlva lehet normalizálódik (de az is lehet hogy tovább drágul).


Csak viszi a pénzt, de haszna nincs tartogatni, a benzin tönkremegy, az olajat cserélni kell, a gumi elöregszik. Ha nem mész ki gyakran lehet a kárpit is elkezd penészedni valami miatt

2023. ápr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 nemaRendőrség ***** válasza:
45%
Ami kapsz az eladásból pedig befekteted, ahogy neked tetszik. Önképzés, államkötvény, vetőmag bármi, csak ne eltapsold
2023. ápr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Eladod.
2023. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%
Én ragaszkodnék hozzá, ha már megvan és megjáratnám hetente.
2023. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%

Szaros biztosítás meg a súlyadó.

Nektek sincs sok eszetek, ha ennyi miatt eladjátok.

2023. ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!