Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért járnak főúton 60-65el...

Miért járnak főúton 60-65el néhányan? Filleérbaxás? Nem az első eset

Figyelt kérdés

Multheten 4 autót kellett megelőzni, mert a leggyorsabb 74el ment. Tegnap is, ma is.

Ennyire filerbaxok miért jarnak az úton?

Veszélyes a túl lassú haladás annyira, mint a túl gyors.


2023. ápr. 1. 20:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Neked, ő meg azt érzi biztonságosnak, tény, hogy én sem szeretem ha valaki csiga tempóban halad, de türelmes vagyok mindenkivel, attól nem fog gyorsabban menni ha én agresszíven oltogatom
2023. ápr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Trágárság nélkül is értettük volna.
2023. ápr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
78%
Országútra gondolsz? 90-nel lehet menni, de 60-nal mennek? Lehet spórolás, nem sietnek sehova, autójukkal nem kellemes gyorsabban menni, ilyenek. A Kresz annyit ír elő, hogy indokolatlanul lassan nem szabad menni, ezt nem mondanám indokolatlanul lassúnak. Ugyanakkor tiltja a 90-nél gyorsabban hajtást. Tehát egyáltalán nem ugyanaz és nem annyira veszélyes, mintha 120-al megy valaki. Gázpedált nem muszáj nyomni és vehetsz autópálya matricát is, amivel elkerülhetőek ezek a szakaszok.
2023. ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
72%
Főút lehet 30-as is. Ha alapfogalmakkal sem vagy tisztában, nem kellene okoskodnod.
2023. ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Vannak akik azt se tudják hol vannak, vagy az adott útszakaszra milyen szabályok vonatkoznak. Ilyen van itt is Inota falu mellett, ahol régen a 8-as főút volt,amíg meg nem csinálták az elkerülőt. Az út a kertek végében vezet, másik oldalon meg pár cég telephelye,ezért sokan valamiért azt hiszik,hogy lakott terület, és tötymörögnek 50-60-al,pedig ha a pár útkereszteződésben oldalra néznének, akkor látnák,hogy a település kezdete tábla az úrkereszteződésekben van, 50-100 méterre benn a faluban. A bonusz hogy régen az Igo, is tévesen itélte meg az útszakaszt,és hisztizett,hogy gyorsan megyek, pedig az egy 90-es út.
2023. ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
54%
Vidékiek szoktak így egyik faluból a másikba menni. Nem sietnek, hiszen nekik teljesen mindegy, hogy 7 vagy 9 percig tart az út. Azt szeretik ha keveset fogyaszt az autó.
2023. ápr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Én pl. szeretek útközben nézelődni, rögzíteni a látottakat, ami csak lassú tempó mellett lehetséges.
2023. ápr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
68%

6. A rendelet valóban azt írja, hogy a lakott terület a kezdete/vége táblák közötti rész.

De ha gutaütést kap a többi közlejedő, én akkor sem fogok 90-nel döngetni két lépéssel a házaktól.



Egyébként a rendelet nem ad útmutatást arra nézvést mi az indokolatlan.

Gyönyörködöm a kertekben? Fáradt vagyok? Keresek egy címet? Rossz az útburkolat?

Soroljam?

2023. ápr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Elméleti oktatáson kellett szó essen a biztonságos előzésről. Na, azt kell ilyen esetekben végrehajtani.

Én mindig így teszek és még soha nem lettem olyan dühös, hogy trágár kérdéseket írogassak ki a gyakorira.

2023. ápr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
53%

"Veszélyes a túl lassú haladás annyira, mint a túl gyors."

Nem, ez még mindig nem igaz.

A gyorsabban haladó könnyebben elvesztheti az irányítást és megtévesztheti a többi közlekedőt.

A lassan haladó max. akadályozza a forgalmat és emiatt többen előznek, ami önmagában nem veszélyes, ha betartják a biztonságos előzés feltételeit.

2023. ápr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!