Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A1-es jogosítványnál mi az...

A1-es jogosítványnál mi az oktatás menete?

Figyelt kérdés

Ha valaki túl van a kressz vizsgán, mi a menete az oktatásnak?


Most jön járműkezelési vizsga, ahol ellenőrözni kell a motort, 20 perc az egész elvileg kb.


De bójákat kell majd kerülgetni stb.

Erre lesz pár óra gyakorlás, mielőtt járműkezelési vizsgára jelentkezek?


Úgy értem pl. 3 órát tanítgat az oktató a tanpályán kezelni a motort, és a 3. óra után jön mondjuk a járműkezelési vizsga mikor már magabiztosan, stabilon vezetem a motort?


Vagy rögtön élesben 0 perc tanulással rá kell ülnöm és élesben egyből kerülgetni kell a bólyákat, ha az elmélet részt sikeresen elmondtam a vizsgabiztosnak?...


Bocsi nem tudom hogy van ez az egész!


Illetve BŐR, vagy TEXTIL ruhát ajánlanátok egy kezdő motorosnak?

Azt olvastam a bőr jobban véd esés esetén, jobban bírja az anyaga, csak nehezebb + melegebb, a textil szellősebb, komolyabb esésnél akár lehet újat is venni helyette mert úgy el tud szakadni!


Köszi válaszokat



#jogosítvány #KRESZ #motor #A1 #járműkezelésivizsga
2023. márc. 7. 13:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, 8-as tolás csak korlátlan esetén kell, illetve ha legalább két éve van A1 vagy A2 jogsid, akkor sem kell. Én megszívtam, mire letoltam a nyolcast, úgy leizzadtam, hogy az egész vizsga szenvedés volt. :D
2023. márc. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
#9 Mondjuk ezért kéne elmenni normális képzésre is. Velem például ilyen soha nem történhetne, hogy kilő alólam a motor, mert amikor felülök rá, húzom az első féket, amint rajta van a fenekem, a jobb lábam már a hátsó féken, és amikor álló helyzetben váltok, szintén húzom az első féket. Alapvető biztonság!
2023. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Igazad van, persze, ez egy jó tanács. :D

Én 0 tapasztalattal motorozgattam életemben először tavaly nyáron, jogsi nélkül, 95-99%-ban földutakon.


De az a kilövés 1x történt meg. Jó nagy esés lett a vége nyilván:D


Bár én jobb szeretem a saját bőrömön tapasztalni ezeket, hogy legközelebb ne legyen ilyen, mert belém ég ennek a veszélye:D


Így bármikor ülök már motorra, féken a kezem ott lesz, hogyha elindulna magától, betudjam húzni, és letudjam állítani a motort:D


Pl. azt is a saját bőrömön tanultam meg hogy kis éles szűk kanyart nem veszünk be 50km/h feletti sebességgel motoron :)

Kavicsos úton pláne nem, de semmilyenen sem:D


Kanyart látok 5-10-20-al ha megyek már sokat mondtam.

Földúton, crossal:D


Hiányzik a fenének hogy elessek.


Jó rövid gatyában, sisak nélkül, rövid ujjúban.


Meghozzák ezek a tapasztalásokat, belé égetik magukat az emberekbe jobb esetben :D

2023. márc. 8. 17:26
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát, nehogy rossz néven vedd, de füre egy ürge vagy. Én a sarki dohányboltba sem megyek el úgy, hogy ne öltöznék fel teljes felszerelésbe. Nem kellett rövidgatyában elesnem ahhoz, hogy ez egyértelmű legyen. :D
2023. márc. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egyébként pont kezdőként lenne jó normális vezetéstechnikai képzéssel kezdeni! Jogis nélkül is mehetsz, zárt pályán nem kell jogsi, egy kezdő tréningre akár már a jogsiszerzés előtt érdemes elmenni. Még nem vagy tele annyi sz*r beidegződéssel, mint aki 30 éve motorozik úgy-ahogy.
2023. márc. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!