Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A1-es jogosítványnál mi az...

A1-es jogosítványnál mi az oktatás menete?

Figyelt kérdés

Ha valaki túl van a kressz vizsgán, mi a menete az oktatásnak?


Most jön járműkezelési vizsga, ahol ellenőrözni kell a motort, 20 perc az egész elvileg kb.


De bójákat kell majd kerülgetni stb.

Erre lesz pár óra gyakorlás, mielőtt járműkezelési vizsgára jelentkezek?


Úgy értem pl. 3 órát tanítgat az oktató a tanpályán kezelni a motort, és a 3. óra után jön mondjuk a járműkezelési vizsga mikor már magabiztosan, stabilon vezetem a motort?


Vagy rögtön élesben 0 perc tanulással rá kell ülnöm és élesben egyből kerülgetni kell a bólyákat, ha az elmélet részt sikeresen elmondtam a vizsgabiztosnak?...


Bocsi nem tudom hogy van ez az egész!


Illetve BŐR, vagy TEXTIL ruhát ajánlanátok egy kezdő motorosnak?

Azt olvastam a bőr jobban véd esés esetén, jobban bírja az anyaga, csak nehezebb + melegebb, a textil szellősebb, komolyabb esésnél akár lehet újat is venni helyette mert úgy el tud szakadni!


Köszi válaszokat



#jogosítvány #KRESZ #motor #A1 #járműkezelésivizsga
2023. márc. 7. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
motornál van rutin, csak a b kategóriánál szünették meg
2023. márc. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A bójakerülgetés a rutinvizsga.

Van egy kötelező minimum óraszám, de akinek az kevés, vásárolhat plusz órákat abból is, semmi értelme addig vizsgára jelentkezni, ha még esélytelen (nem tudja a gyakorlásokon az előírt feltételekkel teljesíteni a pályát, pl leteszi a lábát ott, ahol nem szabad)

Motorral forgalomba, csak a sikeres rutinvizsga után mehetnek a tanulók.

2023. márc. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kettes, akkor mielőtt JÁRMŰKEZELÉSI VIZSGABIZTOST hívnának, jó pár órát gyakoroltat az oktató engem, hogy hozzászokjak az adott motor kezeléséhez.


Nem kis kihívás lenne egy olyan motort úgy kezelni 0 tapasztalattal amit életemben nem vezettem.


Akkor nincs más dolgom mint megvenni az előírt ruhákat a tanulás időtartamára, és időpontot kérni az oktatól a gyakorlásra.

2023. márc. 7. 13:39
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

#3 Van kötelező óraszám, én korlátlan A-t csináltam nulla előélettel felnőtt fejjel, nekem 38 óra volt mire 250-essel, 500-assal és végül a 600-assal is ment a pálya. Kérdés, milyen oktatásban fogsz részesülni, sajnos rengeteg helyen csak feltesznek a motorra, és menjél.


Ha meglesz a jogsid, ajánlatos egy normális vezetéstechnikai tréning pl. a Safety-Hungarynél.


Ruhából a textilt javaslom. A bőr jobban véd, ha csúszol, nem is engednek versenypályára, csak d-gyűrűs sisakkal és teljes bőrfelszereléssel. Közúton nincs esélyed sokat csúszni az aszfalton, mert hamar találkozol fallal-oszloppal-szalagkorláttal-autóval. Cserébe a bőr kényelmetlenebb, "bejáratósabb", rendszeres ápolást igényel, nyáron belesülsz, és drágább is. Én olyan textilt ajánlok, ami tud szellőzni, tavaszra-őszre pedig van kivehető termobélése is.


Utolsó kommentedben írsz egy olyat, hogy "a tanulás időtartamára". Nem, nem csak a tanulás időtartamára veszed!

2023. márc. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A jármű ellenőrzése is a rutinvizsga része lesz.

Leellenőrzöd előírás szerint a motort, ha az sikeres megetsz a pályára bemutatni a tudásodat.

Minden kategóriában meg van határozva minimum óraszám, amennyit legalább gyakorolni kell a tanulóval, kevesebb nem lehet, de szükség szerint lehet több.

Amíg el sem kezdted, ne a majdani vizsgán agyalj, a gyakorlások során kiderül, hogy mikor éred el azt a szintet, amikor már van értelme vizsgára jelentkezni.

Inkább az a jellemző, hogy a tanuló a türelmetlen, úgy is vizsgázni akar, hogy közben még a gyakorlásokon, vizsgadrukk nélkül is bizonytalan.

Nem a vizsgabiztosnak kell elsősorban megfelelni, a sikeres rutinvizsga után lehet menni ki q forgalomba tovább gyakorolni, ahol már számtalan zavaró tényezőre is figyelni kell, nincs idő, energia csak a motorra koncentrálni.

Ott fizetődik ki, hogy a rutinpályán mennyire sikerült megszokni a motort, már amennyire a néhány órás gyakorlás elegendő. Túlzásokba sem kell esni, az igazi tanulás a forgalomban lesz, de a rutinpálya fontos alap.

2023. márc. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

"Vagy rögtön élesben 0 perc tanulással rá kell ülnöm és élesben egyből kerülgetni kell a bólyákat, ha az elmélet részt sikeresen elmondtam a vizsgabiztosnak?..."

Bolond vagy?

2023. márc. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A járműkezelés oktatása, maga a rutinpályás motorkezelés megtanulása, illetve előtte be kell mutatnod, hogyan és mit ellenőrzöl indulás előtt a motoron, illetve kell húznod egy kérdést is.

Ezen felül meg nem sima bólyakerülgetés van, hanem a rutinpályán 3 feladatsort kell teljesíteni, lehetőleg lábletétel, bólyaérintés, és pályaelhagyás nélkül. Na meg persze ne fulladjon le a motor.

Az alábbi videóban megnézheted, hogy mit kell csinálni. Ezen felül pedig , mivel most kezded a motorozást, és nem kategóriát lépsz, ezét a pályán még egy 8-ast is kell tolnod a motort

https://www.youtube.com/watch?v=03GuCD9f-jw&t=130s


Vizsga előtti motorellnőrzésnél meg ezeket kell majd elmondani: (sajnos nekem az oktatóm semmit nem tanított, mondta, hogy nézzem meg youtubeon)

https://www.youtube.com/watch?v=ovQsICL7Kos&t=30s


"komolyabb esésnél akár lehet újat is venni helyette mert úgy el tud szakadni"

Ha akkorát esel, akkor már a bőr se véd meg! Amúgy ezek a ruhák nagyon erős anyagból vannak, nem szakadnak csak olyan könnyen, meg annyiból is jobb, hogy egész évben használhatod. Hidegebb időben beteszed a bélést, én pl 10 fokban úgy motoroztam, hogy alatta csak egy poló volt. Nyáron meg kinyitod a szellőzőket, és a ruha alatt szépen jár a levegő, mert amúgy ezen a szöveten nem fúj át, ha mindent bezársz.

2023. márc. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7 Ment a zöld. De azt megjegyzem, a rutinvizsga feladatos videó az főleg arra jó azon kívül, hogy látja az ember a feladatokat, hogy szépen megmutatja, hogyan NE csinálja az ember végig a pályát.
2023. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek, A1-es jogosítványt csinálok, ott elvileg nem lesz 8-as tolás vagy mi az elvileg csak A korlátlannál van már.


Motoroztam én már kis motoron, egy jó 997km valami ilyesmi, közel 1000km-t:D

Az egy 50-es kis cross motor volt.

Meg vezettem már simsont is, apriliat is, babettát is.


Összesen életemben kb 1000-1100km-t motorztam eddig, de főképp földutakon.

Beton úton 100km-t se még, forgalomban meg még 10-20-at se.


Na meg ugye azok 50cm3-s motorok voltak, ezek meg már 125cm3-esek.

Azért csak erősebbek már, meg nehezebb a súlyuk, jobb a teljesítményük.


Szóval ja.


Persze hogy nem lesz elég az a pár tíz óra amíg mindennel végzek.


Csak az alapokat sikerüljön tökéletesíteni és megtanulni.


Jártam már meg úgy motorral hogy felültem rá, beindítottam, egyesbe raktam, aztán kilőtt mint a golyó, mert elromlott a gázkar, aztán mondanom sem kell mekkora hangja volt 1-esbe, max fordulatszámon a motornak, meg hogy hogy elestem vele :D


Elromlott a gázkar magától húzta neki tövig.

Bármerre forgattam nem lehetett leállítani.


Sokra nem jó az a 1000-1100km amit életemben motoroztam, de talán egy keveset fog segíteni nekem mikor tanítgatnak.


Vagy épp hátráltatni a rossz berögződések miatt.


Mert pl. 50-es motoron én úgy nehezen tudtam elindulni hogy állásból (főleg az elején).

De ha löktem magamon egyet lábbal, mikor rajta ültem, akkor 1-2másodperc volt az egész :D


Lehet ez azért volt mert az 50-es motorokban nem olyan erős a motor mint a nagyobbakban.


Talán láttam videót hogy 125cm3-s új yamaha motorokban nullásban is megy vagy 2-3-al a motor mikor felengedem a tengelykapcsolókart (kuplungot) vagy az 1-esben volt, gázadás nélkül is picit megy (parkolásnál mutatta be a csávó, angol:D)


Szóval ja.

Ez meg ha 1-esbe felengedtem a kuplungot szépen lefulladt, vidiben meg épphogy felengedi és megy pár km/h-val.

2023. márc. 7. 17:12
 10/15 A kérdező kommentje:

1-esben volt az amit a videóban láttam, nullásban nem mozdulhat meg* csak tolásra tudom. Szóval hülyeséget mondtam.


Köszi a vászon ruhás tippet, akkor azt fogok venni, a fenének van kedve megsülni meg 2x annyit kifizetni érte, aztán lehet még kényelmes sem lenne annyira olyan nagy dög nehéz ruhákban lenni + izzadni pláne. :D

2023. márc. 7. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!