Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereskedőnél árult autót el...

Kereskedőnél árult autót el lehett vitetni szervizbe átnézni?

Figyelt kérdés
2023. márc. 5. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
csak ha megvetted. Előtte nem a te tulajdonod, nem teheted.
2023. márc. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha beleegyeznek, akkor igen. Nincs erre általános válasz.
2023. márc. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valahol igen, meg van ahol nem
2023. márc. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#1 És pont rád pályáznak, mert könnyen le tudnak húzni. :)


Nyilván mondani kell nekik, hogy neked ilyen igényeid vannak, szeretnéd átvizsgálni. Ha beleegyeznek, akkor megbeszélitek, hogy hol és mikor, foglaltok időpontot, stb. Hozzánk általában együtt jön el eladó és vásárló, de volt már olyan is, hogy csak a vásárló jött.


Ha megtagadják az átvizsgálást, akkor valamit titkolnak előled. Semmilyen idióta kifogást ne fogadj el, mert erre nincsen elfogadható magyarázat. Ha elutasítják, hogy szervizben átnézesd, akkor fordulj sarkon és hagyd ott, sok kártól és idegbajtól kíméled meg magadat.

2023. márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Helyszíni átvizsgáló praktikusabb,akkor nem kell elvinni.
2023. márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

A legtöbb helyen nem szokott kifogás lenni ellene. De találkoztam már én is olyan kereskedővel, aki kijelentette, hogy csak az X.Y ismerőse szervizéve lehet vinni, sehova máshova.

Nem állítom, hogy 100%-ban volt félnivalója az illetőnek, de mivel nem olyan ritkaságot kerestem, amiből 3 db van az országban, inkább hagytam a francba.

A helyszínen ritkán van csápos emelő, rázópad, fékpad, gyári diagnosztika, stb. Egy egy helyben a kerekein álló autónál, az extrém esetektől eltekintve elég nehéz megállapítani, hogy lóg-e a futómű, kottyan-e a kerékcsapágy.

2023. márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem engedik, akkor ott is kell hagyni.
2023. márc. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha beleegyezik a tulajdonos akkor igen, de ha nem, akkor valószínűleg valamit titkolnak.
2023. máj. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!