Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autó gyorsításkor,...

Dízel autó gyorsításkor, kizárólag félgáz vagy padlógáznál mikor erőlködik mitől lehet olyan fémes zörgő hangja? Mintha kipufogó kifújna ahhoz is tudnám hasonlítani. De üresben nem hallani. Valaki tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés
2023. febr. 28. 21:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Hosszmotoros BMW. Tőlem kicsit jobbra hallom, és vagy alattam vagy előttem.
2023. febr. 28. 21:03
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehúzott ablaknál nincs hangja.
2023. febr. 28. 21:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Kismillió oka lehet. Nagyobb gáznál erős rezonancia keletkezik, ami bárhol okozhat ilyen hangot. Váltó milyen van alatta? ZF váltóknál wandlernek is lehet ilyen hangja ha rossz.
2023. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Manuális. Kettőstömegűm az rossz, kinyomócsapágy is... Jövőhéten megy szervízbe. De nem hiszem menetközben hangja lenne ezeknek.
2023. febr. 28. 21:34
 5/6 anonim ***** válasza:
A "fémes zörgő" is lehet sok fajta. Repedtfazék zörgés, lemez rezonancia hang és a többi. Látatlanban nehéz így bármit is mondani hogy a kocsi nagyja fémből van, kismilliárd illesztéssel. Lehet egy laza csavar, egy rosszul elvezetett kábel, elmozdult alkatrész vagy motorikus illetve váltó hiba. A kardánról nem is beszélve.
2023. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam a dpf szenzor csöve ugrott kijjebb a foglalatból és hozzá ért a kipuf hővédő lemezhez és az csörgött, egy gyorskötözővel rögzítettem és kész is a filléres hiba. Egy csopiban zörgőhangja volt a motornak na az csapágyas lett, kuka az egész motor. Szóval sok oka lehet. Olyan is ami semmibe sem kerül és olyan is ami sokba. Majd a szerelő megnézi.
2023. febr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!