Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális az ha sötétben a...

Normális az ha sötétben a mögöttem jövő autó fényszórójának a fényében intenzív gyorsításkor látom a kipufogófüstömet?

Figyelt kérdés

Egyenletesen haladva még nagy tempónál se látok füstöt, viszont ha nyomok egy padlógázt, elég határozott füst jelenik meg mögöttem. Persze ilyenkor a gyorsításhoz szükséges energiát ki kell termelni valamiből, amiből kipufogógáz is képződik, ezért talán lehet normális is a dolog.

Idén voltam műszakin, ott sem mértek semmi különösebbet, ismét zöld matricát kaptam.

De más autónak mégsem sűrűn látom a füstjét.


2013. okt. 9. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha még langyos a kipufogó akkor az a fehér "füst" csak pára... a füst fekete vagy kék színű.

Illetve még egy lehetőség ha hengerfejes a motor és eszi a vizet, ellenőrizd a szintjét, ha fogy belőle akkor gáz van, de nem tartom valószínűnek ha kis terhelésnél semmi nincs.

2013. okt. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

200km autópálya megtétele után is ez van, tehát nem langyos a kipuffogó.

Hűtőfolyadék nem fogy, fél év alatt (~10.000km) egy mm-t nem csökkent a szint.

Hűtővíz hőmérséklete folyamatos 130-as tempónál 92-93°C.

Olajfogyasztás két csereperiódus között (~15.000km) szinte észrevehetetlen. Soha nem kellett még rátöltenem.

Ja és ami fontos: dízel autóról van szó (turbós, közös nyomócsöves), részecskeszűrő nélkül.

2013. okt. 9. 11:43
 3/13 anonim ***** válasza:

"Egyenletesen haladva még nagy tempónál se látok füstöt, viszont ha nyomok egy padlógázt, elég határozott füst jelenik meg mögöttem."


Gyorsításnál jóval több üzemanyagot használ, mint stabil sebességnél. Ezért füstölhet jobban ilyenkor.

2013. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
jah hogy részecskeszűrő nélküli dízel... az mindig is kormolni fog kicsit ha lepadlózod :)
2013. okt. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akkor normális a dolog, nem kell aggódnom, ugye?

Köszi.

2013. okt. 9. 13:03
 6/13 anonim ***** válasza:
ha egyenletesen rángatás meg dadogás nélkül jár a motor hidegen-melegen, alapjáraton-padlógázon, és csak egy kicsit kormol ha odalépsz neki, akkor nincs gáz, persze ha mögötted jövő eltűnik a füstben az már nem számít kevésnek :)
2013. okt. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A motor dinamikájával semmi bajom. Nem rángat, jól húz.

Láttam már öreg dízeleket, amik okádják a fekete kormot. Elég csak megnézni egy buszt, ahogy kijön a megállóból. Még olyat is láttam, hogy az autó hátulja fekete volt a kipufogóból származó koromtól.

De az én esetemben nem erről van szó. Azért nem ilyen durva a helyzet. Nappali fényviszonyok között pl észre se lehet venni. Csak sötétben a közvetlenül mögöttem jövő autó fényszórójának fényénél.

2013. okt. 9. 13:17
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Siman lathatod egy hibatlan dizelmotornal is a fustot gyorsitaskor,ettol nem kell befosni ,mindegyik ilyen . A gazolaj hamarabb rendelkezesre all,mint a szukseges levego,ezert levegoszegeny a "keverek" ,nem tudo rendesen elegni ,emiatt van a korom (ami eros fenyben fustnek latszik)
2013. okt. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem irtad le az autó tipusát, de nem is lényeges: a turbódizelek általában füstölnek nagy gázra.
2013. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor megnyugodtam.


Az autó típusa, ha ez számít: Opel Astra H 1.7CDTI (motorkód: Z17DTH, 101LE)

2013. okt. 10. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!