Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális az ha sötétben a...

Normális az ha sötétben a mögöttem jövő autó fényszórójának a fényében intenzív gyorsításkor látom a kipufogófüstömet?

Figyelt kérdés

Egyenletesen haladva még nagy tempónál se látok füstöt, viszont ha nyomok egy padlógázt, elég határozott füst jelenik meg mögöttem. Persze ilyenkor a gyorsításhoz szükséges energiát ki kell termelni valamiből, amiből kipufogógáz is képződik, ezért talán lehet normális is a dolog.

Idén voltam műszakin, ott sem mértek semmi különösebbet, ismét zöld matricát kaptam.

De más autónak mégsem sűrűn látom a füstjét.


2013. okt. 9. 11:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A turbó miatt füstől
2013. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
8-as már leírta mitől füstöl, pontosan úgy van ahogy írta. A szívódízelek is kormolnak ha szarul van beállítva az adagoló, egy dízel mindig kormol ha nem tökéletes az égés, márpedig ha lepadlózod, a turbónyomás lassabban épül fel, minthogy lenyomod a pedált.
2013. okt. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Dízelnél normális. A füstmentes dízel nem létezik.

Adagolásnál épp ezért a füst áttetszőségének bizonyos szint alá _nem_ csükkenését célozzák, mert gyorsulhatna jobban egy alig füstölő, (még) nagyobb koromfelhő mellett.


A jelenség arra kiváló, hogy egy adott gyorsításnál kikísérletezd, érdemesebb-e visszakapcsolni (kisebb lesz-e a füst?). Pl. érdemesebb akkor, amikor a kicsi fordulat miatt nem lesz turbónyomás (levegő) a jobb égéshez, és az adott gáz egy jó része részlegesen égve távozik, vagy visszakapcsolok, megemelem a fordulatot (és a nyomatékot, teljesítményt), plusz a turbó fordulata is feljebb megy, és innen, egy hatékonyabb üzemi tartományból gyorsítok, aztán a tempó elérésekor újra felváltok.

2016. márc. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!