Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van a jobbra kis ívben...

Miért van a jobbra kis ívben haladónak abszolút elsőbbsége és így mi értelme a jobbkéz szabálynak?

Figyelt kérdés

[link]


Ebben a helyzetben SENKI nem jön jobbról mégis a végére az elsőböl lesz az utolsó:F


2023. febr. 22. 02:53
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Én tudom hogy működik megtanultam jogosítványom is van csak a logikát nem értem mögötte:D de tudom a sorrendet
2023. febr. 22. 08:14
 12/22 A kérdező kommentje:
8 mivel az én jobbomrol nem jön senki ezért mondjuk mehetnék én elsőnek:D logikátlanak tartom, hogy a kanyarodás szabály ilyenkor erősebb
2023. febr. 22. 08:15
 13/22 A kérdező kommentje:
Onan jön az értetlenkedésem , hogy az oktatóm nekem az órákon úgy tanította , hogy egyenrangú kereszteződésnél fék készenlétbe be nézzek jobb oldalra(csak ide) és ha senki nem jön már mehetek is. De pont ez a szituáció jutott eszembe, hogy attól hogy nekem semmi nem jön jobbra még nem biztos, hogy én leszek az első.
2023. febr. 22. 08:20
 14/22 anonim ***** válasza:
68%

#13 "kereszteződésnél fék készenlétbe be nézzek jobb oldalra(csak ide)"


Na és most vált nyilvánvalóvá, hogy a problémád a kretén oktatóknak köszönhető. Nincs ilyen, hogy "csak ide". Még ha a KRESZ szerint csak jobbra kell elsőbbséget adni, akkor is el kell nézni minden irányba. Egyszerűbb példával szemléltetve: ha át akarok kelni gyalog egy egyirányú utcán, ahol a haladási irány nekem jobbról balra van, akkor ELVILEG csak jobbra kéne elnéznem, de attól még balra is fogok, mert f*szok mindig vannak és soha nem lehet tudni. A példára visszatérve, neked felelősséged elkerülni a balesetet. Ha nem nézel el balra és balesetezel egy szabálytalan f*sszal, az a te felelősséged is.

2023. febr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem kell a szabályokat külön venni, hanem együttesen kell nézni és alkalmazni.

Neked itt akkor lenne elsőbbséged ha mind 3 autó egyenesen megy.

De így a kanyarodás szabályát is figyelembe kell venni.

2023. febr. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ha te balra akarsz kanyarodni, akkor a kanyarodás pillanatàban a szemből jövő autó a jobb kezed felöl lesz. Ezen mi nem érthető?
2023. febr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Rohadt egyszerű pedig:


- Ha jobbról jön valaki, akkor elsőbbséget adsz neki.

- Ha balra kanyarodsz, akkor a szemből jövőnek is elsőbbséget adsz.


Ennyi az egész.

2023. febr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"mivel az én jobbomrol nem jön senki ezért mondjuk mehetnék én elsőnek:D logikátlanak tartom, hogy a kanyarodás szabály ilyenkor erősebb"


Nem erősebb a kanyarodási szabály, hanem mindkettő egyszerre érvényes.


Tegyük fel, hogy balra kanyarodsz, szemből jönnek és más irányból nem érkezik senki. Így a másiknak van elsőbbsége, igaz?

De ha felbukkan balról egy autó, akkor a te logikád alapján hirtelen megfordulna az elsőbbség.

Az szerinted logikus lenne, hogy egy harmadik fél ottléte döntené el a kettőtök közötti elsőbbséget?

2023. febr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

"- Ha balra kanyarodsz, akkor a szemből jövőnek is elsőbbséget adsz."

Na de ez sem mindig igaz:D mert ha van egy balról jövő aki mondjuk egyenesen megy onanstol kezdve már jobbkéz szabály van és én megyek elsőnek hiába balra kanyarodok:D

2023. febr. 23. 17:28
 20/22 A kérdező kommentje:
De egyébként amikor tanultam a kreszt úgy jegyeztem meg,hogy egyenrangú kereszteződében minden esetben a jobbra kanyarodó mehet először aztán a többiek között a jobbkéz szabály dönt ha pedig egymással szemben érkeznek és oldalról nemjön senki akkor a kanyarodás szabálya alapján. És akkor jött az oktató a f$szságával , hogy csak jobbra kell elnézni azóta káosz van a fejembe:D
2023. febr. 23. 17:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!