Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeged környékén valami...

Szeged környékén valami elhagyatott útszakasz, placc, ahol lehet vezetést gyakorolni abszolút kezdőnek?

Figyelt kérdés
Lassan tanulok, és nem szeretnék töbszáz vezetés órát venni, helyette kimennénk a párommal a határba egy kis gyakorlatot gyűjteni. Esetleg érdekel, hogy más is csinált e hasonlót és hogyan.
2022. aug. 19. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szabályosan sehol, ha meg igazoltatnak, ugrik párod jogsija

kezdőként az autó kezelése lesz a legnagyobb kihívás. Elindulás, megállás, parkolás, tolatás. Ezeket az udvaron is lehet gyakorolni, zárt kapuk mögött, szabályosan

2022. aug. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ja, de nincs udvarunk, még ismerősnek se.. nekem egy földút is megfelelne, talán ott nem kap el a rendőr :)
2022. aug. 19. 18:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miután eléggé megszigorították a jogsi nélkül vezetés szankcióit, nem javasolnám, hogy ezt csináljátok. Ha mégis elkapnak, akkor te is több év eltiltásra számíthat, és a párodat is alaposan felelősségre vonják (asszem már bűncselekmények számít). Hát még ha csináltok is valamit. A "saját"autón nincs ott a pótfékpedál, ha meglódulsz a kocsival, párod hogyan állítja meg?


Nincs valami ismerősötöknek esetleg valami nagy telke, tanyája, telephelye? Persze a balesetveszély ott is fennáll, de legalább közforgalom elől elzárt magánterületen nem kötelező a jogsi, így pusztán a hiánya még nem gond.

2022. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs valami tanpálya a városban? Amikor én csináltam a jogsit (20 éve) Egerben, akkor a rutinpályára mindenki bemehetett, nem kellett hozzá oktatónak lenni, vagy autósiskolával szerződést kötni.
2022. aug. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én Budapesten is gyakoroltam a vezetést 13-14 éves koromtól kezdve (alkalomadtán, évente kb. 3x) üzletek parkolóiban (Aldi, piac, Auchan), természetesen nyitvatartási időn kívül, Auchan esetében ünnepnapon, piac esetében pedig olyan napokon, amikor eleve nincs is nyitva.

Az autó kezelését jól meg lehet ott tanulni. Jogi szempontból nem tudom, hogy más-e a közúthoz képest egy magánterület, ahol ,,a KRESZ szabályai érvényesek”, de velünk sose foglalkoztak az illetékesek (nem rendőrre gondolok, hanem az üzletre). Sőt, ünnepnapokon az Auchan parkolóban többen is voltak (nem tudom miért).

2022. aug. 20. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A környező falvak és tanyák környéken van egy rakat bekötő út, ahol a kutya sem jár.

Én ettől függetlenül nem javaslom, hogy ezt csináld. Abszolút kezdőként úgysem fogsz tudni annyi rutint szerezni, ami érdemben rövidítené a képzést.

Egyébként magának az autónak a technikai kezelésének a megtanulása 3-4 óra alatt megvan. A kihívás az, hogy azt átültesd a forgalomba, amit úgyse fogsz tudni egy kihalt úton megtanulni. Nyilván más a helyzet, ha évek óta rendszeresen vezetsz és készségszinten kezeled az autót, de ehhez évek és több 1000 levezetett km kell.

2022. aug. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Két évvel ezelőtt a Vadkerti téri 'pályán' voltam párszor, nem volt belőle probléma, alapvetően erre lett régen kialakítva az a placc. Az vizsgán elvárt manőverket (emelkedő is) tökéletesen lehet ott gyakorolni.

2022. aug. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!