Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki találkozott már hasonló...

Valaki találkozott már hasonlóval engem megijesztett ez a dolog miért csinálhatja ezt a kocsim?

Figyelt kérdés
Van egy Seat Leon 1m 1.4 benzines autóm . A probléma a pályán jön elő megyek kb 120-125 között és egyszer csak a fordulatszám mérő lemegy 0-ra a nem lehet gázt adni az olaj szint jelző lámpa felvillan háromszor és sípol hármat az autó. Aztán minden visszaáll az eredeti állapotba mintha semmi nem történt volna. Az olaj szintet néztem az nem változott szóval olaj van benne de akkor mi lehet a gond?

2023. febr. 18. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt definiáld már egy kicsit világosabban. Amikor leesik a fordulatszámmérő és villog az olajlámpa, akkor le is áll a motor?


Hibakódot kellene olvastatni rajta egy szervizben, mert ez lehet akár valami jelentéktelen kontakthiba, vagy ha valós a jelzés akkor meg egy párszázezres kárt kockáztatsz az autó használatával. De hogy a találgatás nem visz előrébb, az biztos.

2023. febr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Kétlem, hogy lenne ebben olajszint jelző lámpa. Az inkább az olajnyomás hiányát hivatott jelezni.

De így együttesen ez nekem úgy tűnik mintha valami kontakt hiba lenne. Ha tényleg elmenne az olajnyomás akkor már nem járna az autó.

2023. febr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kontakt hiba, azt kell megkeresni.
2023. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is kontakthibára gondolok elsőkörben. Valószínű az olajnyomás érzékelőbe menő kábel konakthibás a csatlakozónál, de lehet akár maga az olajgomba (érzékelő) is. Nyilván emiatt hogy időnként nincs kontakt a computer úgy érzékeli mint ha nem lenne olajnyomás tehát bedobja a vész üzemmódot minden leesik sípol hogy vedd észre hogy baj van és nyilván a gáz adást is tiltja hogy annyira se terheld le, és egy idő után azét áll minden vissza a normálra mert újra kap jelet a gombától és a computer úgy veszi hogy minden szép és jó.
2023. febr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem áll le a motor csak a gázadást nem engedi .Utána nézek ennek az olajnyomás érzékelőnek valószínű ott lesz akkor a gond .
2023. febr. 18. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!