Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fél volt cserélve a két első...

Fél volt cserélve a két első kerekem. (Rossz forgási irány volt) mit kellet volna éreznem vezetés közben?

Figyelt kérdés
Ősszel elnezhettem és fordítva raktam föl. Most egy defekt javítás után jelezték.
2023. febr. 14. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerencséd van, akkor semmit. Azért nem szabad fordítva felrakni, mert a kialakításából adódóan ellentétes irányba forogva megnő az esélye a szálszakadásnak, durrdefektnek. Ha ez nem történt meg, akkor szerencséd van.


Bár ebből kifolyólag a szálszakadás esélye a jövőben is fennáll, még ha eddig nem is történt meg, akkor is valószínűleg meggyengült valamelyest. Hogy mennyire, az attól függ persze, hogy mennyit használtad így és hogyan (javarészt városban kis sebességnél, vagy pályán verted neki).

2023. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kb 10E kb van a gumiban. Ennek 90%-a autópálya tempatatt 110-el.
2023. febr. 14. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nem lesz belőle.
2023. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Rosszabbul tapad.

Gondolom zömében száraz úton használtad, ezért nem tűnt fel.

2023. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

"mit kellett volna éreznem vezetés közben?"

Szinte semmit, de: Forgásirányos gumikban a vízkiszorítás lesz egy kicsit rosszabb a fordított mintázat miatt. Egy kicsivel előbb jöhet az akvaplanning. Téligumikban a lamellák kapaszkodása is gyengébb lehet a havon.

Másrészt általános vélekedés, hogy a gumiban a hosszabb futás során elhúzódnak a szilárdító szálak. És ha megfordítják a futási irányt, akkor könnyebben szakadnak. De valahol olvastam róla, hogy ez a modern gumikban már nem történik meg.

2023. febr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!