Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan ment a vezetés tanulás?

Hogyan ment a vezetés tanulás?

Figyelt kérdés
Milyenek voltatok az első órákban? Mikor ment már jobban?
2023. febr. 10. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Borzasztóan. Szerencsére le lehetett fizetni a vizsgabiztost. Így 5 évvel később azért már egész jól megy.
2023. febr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Ez nekem 27 éve volt, de mintha tegnap lett volna. :(


Egy 200 kilós oktatóm volt egy 1.7D fiat tipoval, beültetett a volánhoz egy lakótelep mellett, kérdezte vezettem-e már, mondtam poénból, naná, én vagyok fittipaldi, aztán már csak mutatta, merre menjünk...

Mindez kb ilyenkor télen, de volt vagy fél méteres hó.

A dagadt valagát ki nem rakta volna az autóból, nekem kellett kitolni a hóból autóstul.

2023. febr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Nekem 23 éve volt Fiat Unoval.

Az oktató házhoz jött. Megkérdezte, hogy vezettem-e már. Mondtam, hogy igen. Akkor kimentünk egy nagyobb parkolóba és ott kellett köröznöm, szlalomoznom, hogy felmérje a tudásomat. Utána, ez én időmben még volt külön rutin vizsga, kimentünk a rutin pályára és ott gyakoroltuk a feladatokat. A vége felé, már nekem kellett hazavinnem magamat a tanuló autóval, mert nem laktam messze a pályától.

Levizsgáztam rutinból, ez januárban volt.

Utána jött a forgalomban való vezetés. Az útvonalakat gyakoroltuk be párszor. Péntekenként volt időm vezetni, mert tagozatos gimnáziumba jártam, volt több gyakorlati óránk is, így nem volt ritka, hogy napi 12-14 órám volt. Reggel 7-kor elindultam otthonról, este 6-ra értem haza. Akkor ebédeltem, utána még házi feladat, készülés a másnap dolgozatokra, felelésekre... nem nagyon volt időm vezetni. Így maradtak a péntekek. Akkor már negyed 3-kor végeztem, mert csak 7 óránk volt.

Aztán a forgalmi vizsga márciusban volt, szakadó hóesésben. Levizsgáztam. Igazság szerint olyan nagy áttörési pontot nem éreztem a vezetési tudásomban. Csináltam, amit mondott az oktatóm. Ténylegesen napi rutinszerűen vezetni úgyis csak később tanul meg az ember.

2023. febr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%

Én már vezettem előtte a tilosban úgyhogy ezt gyorsan észre vette az oktató. Nem volt rossz oktatóm viszont nekem nyűg volt az egész gyakorlati oktatás ugyanis semmi hasznát nem vettem. Így visszagondolva talán a párhuzamos parkolásnál kaptam trükköket de biztos hogy nem csinálnám újra ezt a hülyeséget. Már az első vezetési órákban a városban fejeztük be a vezetést a forgalomban úgy hogy az elején még rutinfeladatok voltak.


Természetesen kellett plusz 10 órát venni a lehúzás és a saját zsebre dolgozás miatt azért hogy "begyakoroljuk a képességeket". A forgalmi vizsga nagyjából 10 perc volt mivel látta a kedves szemüveges barátunk hogy nincs itt baj.


Az indexelés az agyamra ment. Az elmúlt 10 év alatt nem indexeltem annyit összesen mint az oktatásban.


A másik agyhalál a világítás: akkor már a Fidesz bevezette hogy legyél kemény és fényes nappal országúton világíts. Emlékszem nyár közepe volt a horizontot lehetett látni olyan jó látási viszonyok voltak de kapcsoljuk be hiszen ez a szabály. Legyünk karácsonyfa. Mondtam is hogy a T betűt cseréljük le Safety Car feliratra. Ehhez képest városban borult felhős idő, esőre állt, mondom nem kellene most a vilagitast bekapcsolni? Erre a válasz nem kell.

2023. febr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Szarul. Anno a 2000-es évek elején még volt rutin vizsga, ahhoz dupla annyi órát vettem, mint az előírt óraszám. Aztán, amikor kimentünk a forgalomba, ott is borzasztóan izgultam és féltem, aztán a vizsga előtti 2-3 hétben már kevésbé stresszeltem. Az első vizsgán végül buktam, de nem durva dolog miatt, a másodikon meg már átmentem.
2023. febr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!