Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a legrosszab ami egy...

Mi a legrosszab ami egy használt autóval lehet a 400-500 ezres kategóriában?(20 év körüliek)

Figyelt kérdés

Tegyük fel a kasztni egyáltalán nem rohad és a próbakorön beindul a kocsi és szépen megy.

Mi a legrosszab hiba ami előjöhet hogyha gurul és nem rozsdásodik?


2023. febr. 12. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Elszakad a vezérműszíj. Az szétbarmolja az egész motort.
2023. febr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

Kérdezz rá mikor volt az utolsó cseréje és mennyit futott azóta.

2023. febr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Felforr a hűtővíz és hengerfejes lesz, vezérműszíj szakadás, olajzabálás elviselhetetlen mennyiségben. Konkrétan minden ami a komplett motor javításával kapcsolatos.
2023. febr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3: ilyen problémákat egy helyszíni átvizsgáló észrevesz, ha vannak?
2023. febr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 Jeleit észre lehet venni, ha ért hozzá valaki.
2023. febr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A legsúlyosabb probléma a vezérlés, de ezt illik cserélni minden vásárlás után, kivéve ha láncos, s periódus időn belül van(csörges nélkül is tud némelyik szakadni, meg megtud nyúlni).


Ezzel szerintem nem kell foglalkozni, mert a cseréje alap, mint a kötelező biztosítás, ha nem volt cserélve (számlával igazolva, nem csak rámondva)


Az olajfogyasztást is egyszerű kiszűrni, ha csepeg, az látszik egy próbakor után, de annyira ettől nem kell megijedni. Ha kéken füstöl, avagy természetellenesen kormol, felejtős.

Dízel porlasztókat pld semmilyen módon nem tudja ellenőrizni a szaki. Legegyszerűbb nagy terhelésen és fordulaton tesztelni, ha nem tilt, az már jó.


Dmf, ha leállításánál koppan, avagy félig kinyomott kuplungnál kattog a diótörö szája hangot hallasz, akkor is az is cserés.


De ezen felül érdemes megnézni még egyenes kormánynál a kerekeket. Ha egyik beljebb vagy kijebb van mint a másik, akkor az törött volt.

2023. febr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6

A vezetésen kívül még miket kötelező cserélni vásárlás után? Mik az alap dolgok?

2023. febr. 12. 18:22
 8/12 A kérdező kommentje:
Vezérlésen*
2023. febr. 12. 18:23
 9/12 anonim ***** válasza:

8# vezérlés, olaj, szűrők(pollen, olaj, üzemanyag), esetleg fék folyadék. Hűtő folyadékot cserélik a vezérléssel, mert kicserélik a vízpumpat is, de láttam már olyat, hogy a falusi mester fogta és vissza öntötte a régit.

Automataváltósnál váltó olaj.


Célszerű a klímát is ellenőrizni, ha nincs benne gáz, akkor jobb mielőbb helyre tenni azt is a tömítések végett ( az olaj miatt nem megy tönkre a tömítés, ha nincs gáz, nem indul be, nem megy az olaj)


Hirtelen ennyi.

Amíg még elég fontos:


Fékeket is jó ellenőrizni, valamint ha ráz a kormány a gumikat centiroztatni. Sok DIY szervizelt autóban az apró anyag elmarad betét csere közben, olajcsere közben, ezeket is illik ellenőrizni. Tömítés és társai.

2023. febr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

140-ért vettem tavaly nyáron egy autót, azóta köszöni jól van.

(egy szarfrancia renyó.....)

Áruk a fogyatékosok miatt ennyi, merhátszarfrancia.

Beleültem, elhoztam, 240km-re volt.

A vezérlést kicseréltem rajta, meg olajat, vizet, szíjakat.

Kaszni rozsdamentes, olajat, vizet nem eszi, fogyaszt 5 litert.

Kb ennyi. Érteni kell hozzá, és sűrűn ellenőrizni a szinteket, olaj, víz.

23 éves, benzines.

Mondjuk ilyen korú dízelest már ne vegyél.

2023. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!