Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus 1.6 szivó benzin...

Ford Focus 1.6 szivó benzin 2011es évjárat, télen hideg időbe és hideg állapotba gázadásra berángat kb az első 2 percbe amíg a víz és olaj egy kicsit felmelegszik. Ezután már nem produkálja ezt a hibát! Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Több szerelőnél is járt az autó, köztük a Budapesti márkaszervizbe is.

Senki nem jön rá, hogy mi okozhatja ezt a hibát!

Gyújtókabel, Gyújtógyertya, Trafó, Okoskerék, és a komplett vezérlés cserélve lett.

Lamdaszondák, Pillangószelep, Légtömegmérő, Benzinpumpa rendbe van!

A befecskendezőket pedig bevizsgáltattam és azok is rendben vannak!

A kipufogón látszik hogy valami nem oké,( nagyon kormos ) viszont a lamdaszonda értékek helyesek és a KPM vizsgán is átment az autó!


HIBAKÓD NINCS!


Valaki tudna segíteni? :(



2023. febr. 9. 12:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kormos akkor az sokat eszik.
2023. febr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Vagy sokat használják városban...


Ehhh ezekben a modern talicskákban bármi lehet...

Hibakod nélkül cserélgetni lehet a dolgokat aztán vagy meg lesz vagy nem, addig meg csomó pénzt kiad az ember feleslegesen.

2023. febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hasonlót mintha olvastam volna többet is, sajnos az “ez ilyen” megállapításig jutottak jellemzően, megoldást nem láttam egyáltalán. Hagyd kicsit járni, vagy rakass bele állófűtést, ha gondot okoz.
2023. febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem fogyaszt sokat az autó és leginkább hosszabb távra használom!
2023. febr. 9. 16:46
 5/15 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani, hogy "ez ilyen". Céges autóink Focusok, újabbak de ugyanaz a szar 1.6 szívó van bennük. Mindenki tudta, miről beszélek amikor mondtam.


Az egy dolog, hogy berángat, olyan mintha 2.000 fordulat környékén tiltana, vagy levenné a gázt és bejön egy ilyen rohadt erős motorfék hatás. Egyszer majdnem telibe vert egy busz, mert kikanyarodtam elé és gázadásra olyan fékszerű hatást kaptam egy pillanatra, hogy majdnem a kormányt fejeltem le. Rohadt veszélyes, mert ugye nem fékezel, féklámpa nincsen...


Szervizben is volt többször. Sosem mondtak rá semmit, nem tudták reprodukálni a hibát. Hogy hogy nem azt nem értem, mert mindig ezt csinálja, télen, nyáron hidegen. Nyilván nyáron kevésbé.


Márkaszervizes annyit mondott, hogy hát lehet hidegen nem kap elég üzemanyagot a motor. És mondom az jó? :D Nem válaszolt rá.

2023. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hozzá tenném, nálam alapvetően "ideális" használat volt, se kicsi, se nagy táv, hétvégente meg pályáztam vele akkor ki lett hajtva.


Onnantól, hogy megvannak a kellő hőfokok, olaj, víz, egyszerűen megszűnik a jelenség. Nem rángat, fogyasztás is rendben van.


Azt hozzátenném, a márkaszervizek kalap szart nem érnek. 4 gyertyából 2 szart raktak nekem bele, majdnem össze is törtem első pillanatban ahogy befulladt az egész szar a Petrányitól kikanyarodás közben. Közben azért a 4 gyertyára meg 1 perc munkára leszámláztak a cégnek 150 ezret.

2023. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem amúgy az jött be, hogy finom gázadásokkal megyek, és amikor érzem, hogy torpanna akkor megtartom a gázt annyira, hogy a fordulat maradjon.


Illetve mivel 2.000 körül jön elő a probléma, így ennyi, hogy finom gázadásokkal haladva hamar elváltok.


Azt hozzátenném, ez tulajdonképpen pont nem egy modern talicska, hanem egy viszonylag egyszerű mégis szar motor :D

2023. febr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azért ez eléggé hihetetlen számomra😕

Az a rengeteg szerelő és rengeteg tapasztalat, mind ez hiába?

12 éves autóról beszélünk és senki nem tudja mi lehet a baj vagy hogy mi lehet a megoldás?!

2023. febr. 9. 20:51
 9/15 anonim ***** válasza:
Ennyi a megoldás amit írtam és te is tudsz. Motor melegítés indulás előtt és/vagy az első 2 percben finom gázadásokkal óvatos közlekedés.
2023. febr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Cseréltess üzemanyagszűrőt is legközelebbi olajcserénél és tankolj omv-nél.
2023. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!