Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Clio 1.5 dci 82le...

Renault Clio 1.5 dci 82le 2008 normális ez a vízhőfok?

Figyelt kérdés

Mk2.


Nem rég vettem az autót. Ugye itt "csíkokban" jelzi a digitális műszerfal hogy hány fokos a víz, nem jöttem rá hány fokos lehet valójában mivel számokat nem ír. A csíkok 2 vagy 4 szoktak lenni. (3 csíkot sose jelez, de nem is lényeg) Ha megyek hosszabbat pályán 4 csík, ha lassulok vagy városban megyek 2 csík a vízfok. De pályán is fel-le ugrál 4-ről 2-re , ha éppen lassulok vagy csak motorfékkel megyek lejtőn. Eléggé zavaró volt. Diag szerint 60 fokos a víz (ilyenkor szokott lenni 2 csíkon), aztán felkúszik 75-80-ra ha nyomom neki folyamat pl pályán(akkor 4 csík). De ha normálisan városban szépen autózok 40-50km-en át akkor folyamatos 60-70fok között van a diag szerint, inkább 63-66 körül. Ilyenkor végig 2 csíkon van. Attól függ mennyire nyomom neki, illetve a fűtés megy-e. Ez normális? Fater azt mondja ez rendben van ezekkel a kis dízelekkel.


Fűtéssel nincs gond, szépen fújja a meleget.


Szerintetek is rendben van ez a kis dízelekkel, vagy gond van?


Egyébként semmi rendellenessége nincs a kocsinak, szépen megy, jól megy, nem rángat nem ingadozik az alapjárat. Szépen is indul. Jó erőbe van. Fogyasztás 3,5 - 4 liter között van.


Előre is köszi a válaszokat.


2022. dec. 30. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Ilyen hidegen normális.
2022. dec. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszik, hogy így ugrál, abból kiindulva, hogy mutatósaknál megáll mind a szög középállásban. Szerintem egy termosztátot cseréltess, mert az szabályozza fokozatmentesen a vízhőfokot, tehát nem csak nyit-zár, hanem a motor hőfokának függvényében enged be több-kevesebb vízet a hütő felől.

Kicsit off, de azzal ne szórakozz, hogy mennyit megy el egy tankkal, mert ezek a motorok kényesek a kevés üzemanyagra a tankban.

[link]

2022. dec. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem kéne így váltakoznia, 90 fok körülig folyamatos sebességgel kéne felmennie és stabilan ottmaradnia utána. Termosztátod rossz lehet, cseréld ki.
2022. dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vannak bizonyos kocsik, amelyeknél ugrálnak kicsit. Az enyém is ilyen például. Ha azt érzed, hogy nem fúj egyenletesen meleget, akkor biztosan kuka a termosztát. De az is megoldás lehet ha olyat rakatsz bele ami alacsonyabb hőfokon nyit.

A kocsimnál én meg voltam róla győződve hogy rossz. Kicseréltettem és ugyanúgy ingadozik picit.

2022. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális. Az a normális, hogy elég lassan melegednek be, de az üzemi hőfokot ha nem képesek tartani, ott valami gond van. Én ebből 99%-ra termosztát hibát mondanék.
2022. dec. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olajat és az illesztési hézagokat üzemmeleg motorra tervezték, ha folyton túlhül azzal csak a motort gyilkoljuk. Nem véletlen,hogy a hideg, vagy nem üzemmeleg motort nem szabad pörgetni.
2022. dec. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!