Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Álló helyzetben a vízhőfok...

Álló helyzetben a vízhőfok néha felmegy 91-92fokra, ez normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt vettem észre az autómon, hogy amikor a víz 90fokos, és pl. álló helyzetbe állok 5-7percet, de a kocsi jár, akkor a víz felmegy mutató szerint 91-92fokra. Sose csinált még ilyet, csak most az utóbbi pár napba. Menet közbe vissza áll 90fokra a mutató. Szerintetek valami baj lehet? Válaszokat előre is megköszönöm! A kocsi egy Alfa 147 -es

2019. aug. 19. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A dugóba állva nekem is följebb megy az autóinkon :) tök normális
2019. aug. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
azt kihagytam,hogy főleg kánikulába.
2019. aug. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális még a 91-92 fok!
2019. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Meleg van. Ha áll az autó, nincs menetszél, nincs ami hűtsön. Ennyi, semmi baj nincs, így működik a fizika és így működnek az autók.

Nálam, ha álló helyben ketyegtetem, 98 fokra is felmegy. Ekkor kapcsol a ventilátor és visszahűl pár másodperc alatt 91-92-re. Ekkor kikapcsol a ventilátor. Menet közben viszont 40 fokban is stabil 90-92 fokon van.

2019. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat! Megnyugodtam akkor, hogy nincs baj :D Csak most vettem ezt észre és egy kicsit megijedtem, hogy valami baj lehet.

Ment mindenkinek a zöld!

2019. aug. 19. 18:15
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Pont a kérdezőhöz hasonló aggódó tulajdonosok miatt vezették be az újabb autókban, hogy nincs hőmérő, csak kigyullad egy piros lámpa, ha túlmelegedett.
2019. aug. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!