Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyári gumi télen, városban,...

Nyári gumi télen, városban, kevés km-ekre, szólnak érte a rendőrök?

Figyelt kérdés

Félre értés ne essék, van egy autó ami viszonylag sokat áll, 2 hetente vagy 3 hetente van csak használva.

Sokszor ugye fenn áll a “veszélye” annak, hogy kockás lesz a gumijaim a sok állástól.

Új téli gumijaimat viszont sajnálom ezért felrakni, hogy utána majd azt is tönkretegye.

Tudtommal, nem kötelező a téli gumi itthon. Csak ajánlatos.

Netán baleset adódna, más hibájából, pl. egy kereszteződésben belém jönnek, akkor is én leszek a hibás mert nyári gumik vannak fent?

Amúgy tényleg 2-3 hetente van elővéve, van amikor 4 hetet áll, és csak pár km-eket megyek vele, ÉS HOZZÁTESZEM, amikor hó van, nyirkos-nyálkás csúszós az út természetesen nem veszem elő. Csak amikor ez a közel 0 fok, vagy pár fok de száraz idő van, és az út is száraz, és nappal, este nem használom.

Egyszerű kérdés, ne támadjatok be, ha ez így nem oké, rendben megértem akkor és le lesznek cserélve a gumik.



2022. dec. 18. 20:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

"Ha nagy hótájfun csapna le ránk akkor nem indulnék el:D"


Remélem nem abban a tévhitben élsz hogy a téligumi a hó miatt lett kitalálva. Téligumi lágyabb keverék, kevésbé csúszik a hidegben. Lehet valaki élete azon a 2 méter féktávon múlik amit te a nyárival még csúszol, a száraz aszfalton, nem a hóban.

2022. dec. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, jó sokan írtatok. Köszönöm.

Hogy miért vettem téli gumikat? Erre az autóra vettem, csak közben úgy alakult a sors, hogy kaptam egy jó ajánlatot egy másik autóra. Megvettem.

Ehhez meg van minden.

Nem baj, max. majd elteszem, későbbre jó lesz, vagy az is meglehet, hogy felteszem ha annyira ráérek majd.


Köszönöm mindenkinek, szép napot! :)

2022. dec. 18. 21:41
 13/17 anonim ***** válasza:
61%

Nem kötelező, nem szólnak.

De még mindig vannak ebben az országban emberek, akik azt hiszik, hogy a külső hőmérséklet otthonról távolodva csökken? Két hét alatt meg nem lesz tojás a gumi

2022. dec. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Itt hobbi lett a lepontozás???
2022. dec. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#14: Itt? Mindig is az volt
2022. dec. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
53%

ez a jelenség a szarevés magasiskolája..ahelyett, hogy téli gumit használna télen, inkább csodában reménykedik..

Borzasztó az ilyen kisstílűség..

2022. dec. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
43%

Ja, #11-est lepontozza a sok agyhalott akik télen nyárigumival repesztenek, miközben igaza van. Aki meg azt írta hogy a nyári ugyanúgy tapad a hóban mint a téli (#7). A gumi NEM tapad a havon. A hó viszont tapad a hón. Ezért van sokkal nagyobb barázda a téli gumin, hogy a hó megtapadjon benne, és az tapadjon az úton lévő hóhoz. Esküszöm elmeroggyantak próbálják validálni a hülyeségüket kitalált dolgokat.


Tessék, nyárigumi hóban: kicsúszol, és több mint kétszeres a féktáv: https://www.youtube.com/watch?v=5Dk1oaTTX8Y

2022. dec. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!