Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Felkért az autó tulajdonosa,...

Felkért az autó tulajdonosa, h vigyem el a szomszéd városba. Egy kanyarból kijövet kicsúszott az autó, egy fának ütközött. Az út viszonyoknak megfelelően vezettem, az autón nyári gumi volt. Kinek kell a kárt rendeznie? Ki a felelős?

Figyelt kérdés

#sofőr #vétlen #felkért
2014. jan. 1. 23:28
1 2
 1/11 Sinead ***** válasza:
97%
Te vezettél, te vagy a hibás függetlenül attól hogy nyári gumi volt az autón.
2014. jan. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
egyértelműen tied a felelősség, te vezettél, te vagy felelős a gépjárműért, hisz benne van a KRESZ-ben, hogy indulás előtt ellenőrizni kel la gépjármű műszaki állapotát, köztük a gumiabroncsokat is.
2014. jan. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
mondok egy példát: apukám azt mondja száguldozzak és megölök valakit akkor azt mondom fater mondta, de hiába mert én vezettem, érted.
2014. jan. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Eléggé gáz eset, mert rokon volt aki felkért, ő már ittas volt azért kért meg mind ketten tudtuk, h nyári gumi van. Szivességet akartam tenni és mégis Én járok rosszul! :-(
2014. jan. 1. 23:45
 5/11 reptoid ***** válasza:
59%

Sajnos ez ilyen. Nyári gumit használni nem tilos télen, de még ha az is lenne, akkor se osztana, szorozna semmit.


Baleset sajnos bármikor előfordulhat, aminek a következményeit viselned kell, hacsak nem tartottak fegyvert a fejedhez, mikor beszálltál.


Örüljetek, hogy nem lett komolyabb baj, nem sérültetek meg. A kocsi csak egy tárgy, azért van, hogy az törjön össze, ne pedig ti.

2014. jan. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

Akkor leírom a lényeget:


Egyáltalán nem az számít, hogy milyen a gumi,

hanem az, hogy te nem tudsz vezetni, és mégis van jogosítványod!!


Ráadásul a gyakorlatlanságodért a gumit akarod felelőssé tenni??!!

2014. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ez a te sarad lesz sajnálatos módon. Velem is megtörtént, azóta nem vezetem más ember járművét. És a sajátomat sem adom kölcsön.


"hanem az, hogy te nem tudsz vezetni, és mégis van jogosítványod!" - Az vesse rá az első követ... Talán Te sosem hibáztál, egyetlen alkalommal sem?

2014. jan. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, köszi a trollkodást, semmi szükség rá itt. Sajnos mindenki hibázik, én is csúsztam már jeges úton szakagkorlàtnak, hiába a defenzív vezetési stílus. Néha bizony a legnagyobb óvatosság mellett is történnek balesetek.
2014. jan. 2. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet-e itt olyan kérdést feltenni, amibe Superboy (Tomika) 2001 nem szakért bele?


Itt a normális válaszadók egy része azt hisezm hivatásos szerelő, mi lenne, ha a normális válaszokat nem úgy kéne a hülyeségek közül kimazsolázni?

2014. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Érdekes felvetés.Kamiomnos vagyok ,sok milliós lehet egy véletlen megcsúszás. Én pénzt kapok mert vezetek, te társadalmi munkában.Lényeges szempont a nyári gumi ,mivel a tulaj potenciális veszélyhelyzetben üzemeltette a kocsiját,amivel ő is tisztában volt tehát a felelősséggel is, és mikor megkért, te nem tartottál hirtelen egy közlekedésbiztonsági vizsgálatot.
2014. jan. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!