Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyári gumi télen, városban,...

Nyári gumi télen, városban, kevés km-ekre, szólnak érte a rendőrök?

Figyelt kérdés

Félre értés ne essék, van egy autó ami viszonylag sokat áll, 2 hetente vagy 3 hetente van csak használva.

Sokszor ugye fenn áll a “veszélye” annak, hogy kockás lesz a gumijaim a sok állástól.

Új téli gumijaimat viszont sajnálom ezért felrakni, hogy utána majd azt is tönkretegye.

Tudtommal, nem kötelező a téli gumi itthon. Csak ajánlatos.

Netán baleset adódna, más hibájából, pl. egy kereszteződésben belém jönnek, akkor is én leszek a hibás mert nyári gumik vannak fent?

Amúgy tényleg 2-3 hetente van elővéve, van amikor 4 hetet áll, és csak pár km-eket megyek vele, ÉS HOZZÁTESZEM, amikor hó van, nyirkos-nyálkás csúszós az út természetesen nem veszem elő. Csak amikor ez a közel 0 fok, vagy pár fok de száraz idő van, és az út is száraz, és nappal, este nem használom.

Egyszerű kérdés, ne támadjatok be, ha ez így nem oké, rendben megértem akkor és le lesznek cserélve a gumik.



2022. dec. 18. 20:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Ugyanúgy fizet a biztosító, ha nincs bejelölve a biztosításódnál az évszaknak megfelelő abroncs kedvezmény.
2022. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8%
Baleset esetén igen, büntetnek ha nem téli gumi van a kocsin.
2022. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Andizsuzsi ***** válasza:
71%

"Baleset esetén igen, büntetnek ha nem téli gumi van a kocsin."


Tekintve, hogy semmilyen jogszabályt nem szeg meg az, aki télen nyári gumival jár, nem büntetik meg.

2022. dec. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Semmilyen jogszabály nem ír elő kötelező téligumi használatot. Ha a biztosítódnál nem jelölted meg az évszaknak megfelelő gumiabroncs kedvezményt, akkor ott sem köthetnek bele.

Viszont, ha emiatt okozol balesetet, az csak csepp a tengerben, ha a biztosító a másik kárárt kifizetni.

2-3-4 hét állástól semmi baja nem lesz a gumidnak, nem lesz kockás. Az én autó(i)m is áll(nak) ennyit. Nem járok a wc-re is kocsival. Amikor előveszem, akkor viszont 500 km autópálya. Pl pont tegnap, esőben, hóban. Ezért én idén vettem új Continental téli gumikat. Ha keveset mész, azon a kevés km-en is meg lehet csúszni és balesetet elszenvedni. Nincs megírva sehol, hogy baleset csak azzal történhet, aki mindennap autózik keresztül. kasul egész Európán. De a döntés a tiéd. A rendőrök nem szólnak érte. A legszigorúbb műszaki vizsgán sem kifogásolják ha az állapota és profilmélysége megfelelő.

2022. dec. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%

Nem kötelező a téli gumi kis hazánkban


Igy semmi joghátrány nem fog érni ha nyári gumi van az autodon


Én minden nap autozom és sose rakatok fel téli gumikat

Ha nagy hótájfun csapna le ránk akkor nem indulnék el:D


A biztositódnak semmi köze hozzá hogy téli vagy nyári gumik vannak fent...

2022. dec. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
10%
Nem szólhat, akár semi-slickkel is mehetsz hóban amig E jeles. :D :D
2022. dec. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
13%

Ráadásul ha nagy hó esik akkor meg tök mindegy milyen van fenn, ugyan úgy kapaszkodik vagy pörög ki mint a téli.

Nagy hóba csak a hólánc ér valamit.

De mint írják nem büntetnek meg érte és a biztosító se tud bele kötni mert nincs ilyen szabály.

2022. dec. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
56%
Nálunk nem büntetnek, ellenben külföldön jóval szigorúbb de ahogy te is írtad nem erre használod.
2022. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

Nem szólnak, mert nincs rá jogalapjuk. Magyarországon nem kötelező a téli gumi.


"Netán baleset adódna, más hibájából, pl. egy kereszteződésben belém jönnek, akkor is én leszek a hibás mert nyári gumik vannak fent?"

Dehogy, ez teljesen abszurd lenne. Ha a rendőr/bíróság kimondta, hogy a másik okozta a balesetet, akkor ez nem fordulhat meg attól, hogy neked nyári gumi volt az autódon.

2022. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem kötelező, max józan ész miatt ajánlatos. Minek vettél új téli gumit?
2022. dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!