Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beesett a kuplungom,mikor...

Beesett a kuplungom,mikor váltani szerettem volna.C Vectra 1.9 ctdi.Kicserélték a kuplungot,kettőstömegűt,hengert.Elhoztam a kocsit,de azóta nincs 4.sebesség.Eddig a váltónak semmi baja nem volt.Lehet a szerelő hibája?

Figyelt kérdés
2022. dec. 18. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Lehet. Szerintem nem jól rakta össze a rudazatot. Jártam már én is így, igaz az egy Astra volt, de ugyanazt a mechanikát használja az összes. Vissza kell vinni, össze kell rakni normálisan, utána nem lesz baja. Persze ez csak egy tipp.
2022. dec. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MGéza ***** válasza:
91%

Ez bizony a szerelő hibája lesz, vagy:

- Nem sikerült teljesen feltárni a hibát, így csak részjavítás történ(hetett)t.

- Használt alkatrészt építettek be, ami szintén hibás, csak valahol máshol.

Mindenesetre vidd vissza, ez garanciális eset, bármi is áll a háttérben. Rossz esetben az van hogy rejtett hiba az ok ami nem volt akkor még nyilvánvaló, így a költség téged terhel majd.

2022. dec. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Opel váltók beállítása egy stifttel történik, gondolom a baromarcú szerelő a vagy 3 féle megbontási hely közül pont a váltórudazatnál szedte szét, amikor leszedte a váltót.

Nem ugyanoda rakta vissza, ezért nincs 4.

2022. dec. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg Németországban vagyok, itt is csinálták meg. Ha haza megyünk, akkor szeretném megnézetni.Addig nagyobb gond nem lehet a váltóval, hogy így használom? Annyi, h nincs 4.,a többi jó. Ill néha ha pl 5-ből teszem vissza 3.-ba,kicsit hallom, mintha nem nyomtam volna teljesen be a kuplungot, de az nem vészes.
2022. dec. 18. 11:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi gon nem lesz. Majd itthon veszel újat. Nem vészes.
2022. dec. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Miért vennék otthon újat?

A kérdésem annyi volt, h mehetek e így vele, lehet e rosszabb? Haza tudok e vele menni 1200km-t,nem szeretnék lerobbanni.

2022. dec. 18. 13:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok. Lefordítom: még nagyobb bajt csinálsz.
2022. dec. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!