Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kerekek/felfüggesztés...

A kerekek/felfüggesztés kopogott és morgott, majd miután másnap meghúztam a kerekeket, elmúlt. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Egy hete cseréltem le a nyári gumit télire. A csavarokat szokás szerint meghúztam az előírt 100 Nm-re. Olyan 300 km után előjött egy jól hallható kattogás kanyarokban (főleg jobb kanyarban), sőt az út hátralevő részén még egyenesben is némi morgás. A kormányon semmit nem éreztem, és a hang inkább hátulról jött. Lebeszéltem a szerelővel egy időpontot ma délutánra.

Ma reggel azért biztos ami biztos meghúztam a kerékcsavarokat 100 Nm-re újra (ahogy amúgy is illene kerékcsere után). A hátsók eleve feszesek voltak, az elsőkön egy pár fokot azért lehetett húzni. Vártam hogy folytatódik a koncert, de egy árva hang nem jött a kocsiból, olyan mintha semmi baja nem lenne. Van valakinek tippje, hogy mi lehet ez? Mondjam le a szerelőt?



2022. dec. 7. 09:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Az a furcsa, hogy a kerekek nem voltak lazák egyáltalán, így nem is vártam hogy elmúlna tőle a zaj. És mégis elmúlt, ami érthetetlen számomra. A kocsi még 5 éves sincs, és nem futott sokat, nem ment csúnya kátyúba, nem padkázott stb.
2022. dec. 7. 09:50
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy Kia Cee'd amúgy, amit a címkék közé eredetileg kiírtam, de valamiért lenyelte az oldal.
2022. dec. 7. 09:52
 3/7 krwkco ***** válasza:
100%

Esetleg úgy húztad meg a kerekeket, hogy először csak kicsit. Utána leeresztetted az autót és úgy húztad nyomatékra? Ilyenkor előfordulhat, hogy az autó súlya feszíti a csavart és ez adja a meghúzás elleni erőt.

Ezért szokták régebben, némi futás után újra húzni a csavarokat. Ma már ezt nem szokták mondani a tulajoknak a gumisok, mert megemelt autónál húzzák meg a csavarokat légpisztollyal. (És az esetek nagy részében az előírtnál nagyobb nyomatékkal, mert nem használnak nyomatékkulcsot.)

2022. dec. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-nak:

Ha használnak is nyomatékkulcsot az úgy is lekattan 120nál mert vagy 200-al rálevegőzte :D

2022. dec. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy húztam meg őket, hogy miután feltettem a téli kereket, még felemelve az X alakú kulccsal bepörgetem a kerékcsavarokat, de nem húzok rájuk. Tehát a csavarok leérnek a helyükre, de nincs rajtuk még érdemi nyomaték. Ezután leeresztem, és akkor húzom meg nyomatékkulccsal 100 NM-re. Legközelebb érdemes lenne még felemelt állapotban kicsit jobban rájuk húzni?
2022. dec. 7. 10:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell leereszteni amíg nincs meg húzva, ezt jegyezd meg.

De már előttem is leírták hogy miért.

2022. dec. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Okés, köszi!
2022. dec. 7. 12:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!