Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valaki aki mostanában...

Van valaki aki mostanában tette le a forgalmi vizsgát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Holnapután lesz a forgalmi vizsgám.

Eleve minden vizsga előtt pánikban vagyok, de egyre jobban izgulok ahogy közeledik az idő.


Sokat segítene pár jótanács vagy ha leírnátok, hogy nektek hogy sikerült/mi volt.


Tudom, nem lőnek le ha nem sikerül, de annyira maximalista vagyok, hogy már előre stresszelek az ilyen helyzetektől.


2022. dec. 5. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kérdést írd ki inkább a 'Közlekedés' vagy a 'Közoktatás, tanfolyamok' rovatban, ott talán többen lesznek akik tudnak válaszolni!
2022. dec. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem találtam ilyen rovatot, de köszi. Igazad lehet.
2022. dec. 5. 20:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha vétesz egy kisebb hibát, egy ezred másodpercig se gondolkozz rajta, csak vezess tovább, mintha mi sem történt volna.

Ha elkezdesz őrlődni rajta, az elvonja a figyelmedet, közben könnyen belefutsz egy komolyabb hibába.

Ha nem muszáj, ne csináljunk lefulladásból sikertelen vizsgát.

A másik: ha nem a továbbhaladási iránynak megfelelően sorolsz be, pl. egyenesen kéne menni, de a kanyarodósávba sorolsz be, akkor a sávodnak megfelelően haladj tovább, ha kell, kanyarodj el, stb. Ilyenkor kapsz egy hibapontot, ha viszont már a záróvonalon szeretnél visszasorolni, vagy egy másik autót fékezésre kényszerítesz, az azonnali sikertelenséget okoz.

Ha olyan időpontod van, amihez a megszokottnál korábban kell kelni, nagyon időben feküdj le aludni előző este, mert az általános elalvási idődnél nagyjából 5x lassabban fogsz elaludni, másnap pedig lehetőség szerint hagyj 1-2 óra szabadidőt indulás előtt. Az első vizsgám 8:30-kor volt, de mivel hárman mentünk, 7:30-ra kellett menni (Budapestről Ceglédre), 4:30-as kelés, nem is volt jó. Másodjára már 14:00-kor kezdtem, milliószor jobb volt, hogy volt időm aznap felkészülni rá lélekben.

Egyébként pedig nagyjából 30%-ban múlik rajtad a vizsga, 20%-ban a vizsgabiztoson és 50%-ban a szerencsén. Ide tartozik az időjárás, forgalom stb. Az első vizsgám idejében rekordszámú gyalogos volt, mindegyik zebrán el kellett engedni valakit (10 perc alatt 3/3), végül ez lett a vesztem is. Másodjára 35 fok volt (ment a légkondi), nyári szünet, sehol senki, a 35-40 perc alatt összesen egy gyalogosnak kellett elsőbbséget adnom. Persze közrejátszott az is, hogy városon kívüli útvonalat húztam (3-as, ha valaki ismerős arra), de az egész város üres volt, alig közlekedett néhány autó, 3-4 járműnél sehol sem kellett többnek elsőbbséget adnom. A legizgalmasabb szituáció egy mentő volt nekem keresztbe a zöld lámpánál, amit el kellett engedni.

2022. dec. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából úgy fogd fel, hogy ez is egy óra, ahol csak elvisztek kocsikázni +1 utast a városban, aki ha kellően "jó a kedve" a végén akár azt is mondhatja, hogy profi vagy és nem kell többet menned :)


A 3-as leírt már sok hasznos dolgot, igazából a felfestések, gyalogosok, elsőbbségadási szabályok, kanyarodási szabályok, sávváltás, holtterek folyamatos ellenőrzése azok amikre extrém módon figyelj a vizsgán, ezekből szoktak kijönni a leggyakrabban a buktatók.


Ja, és mielőtt megjelennek itt a kenőpénzes, lefizetős kommentek (mert sajnos gyakori még mindig a forgalmi vizsgás kérdéseknél), eszedbe ne jusson, nem divat már!

2022. dec. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!