Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Opel Astra egyes generációi...

Az Opel Astra egyes generációit miért gyártották még a következő generáció megjelenése után is?

Figyelt kérdés

Classic néven tovább gyártották az első három generációt párhuzamban az éppen aktuális új generációval. Például F Astrát még akkor is gyártották mikor már a G-t. És ugyanígy a következő két generációnál is.

Ennek mi volt az értelme hogy évekig párhuzamosan gyártották a két generációt?



2022. nov. 27. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Amíg van egy adot típusra kereslet, addig gyártják. Annó az F Astrából sokat eladtak a 2002 tájékán, mikor 2 millióért meg lehetett venni a fapad 1.4-est.
2022. nov. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
abban a méretosztélyban az volt a legolcsóbb 0km autó , olyan országban ahol csak az ár számít ott a konkurensektől nem kevés vásárlót halászott el az opel
2022. nov. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

A kelet európai piacot célozták.

A gyártásához minden megvolt, alacsony felszereltséggel, olcsó népautóként sikeres volt a szegényebb országokban.

2022. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

a szalonok eladásából tudja a gyár, hogy mekkora az igény akár a régi típusra is..addig nem veszik le a gyártósorról, amíg megéri forgalmazni.


Ez ilyen egyszeű..

2022. nov. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem csak az Opel Astrával volt így. A Volvo 200-as sorozata például kis híján túlélte az utódjának számító 700-ast, de a franciáknál is nagy divat, hogy az európai piacon levetett típust a Közel-Keleten vagy Afrikában évtizedekig licencgyártásban tartják. Sőt, a Volkswagen is vígan gyártotta az 1302-es és 1303-as bogarat Dél-Amerikában egészen 2003-ig.

Ennek az oka nagyon egyszerű. A típus bevezetésekor megtervezik, milyen darabszámot fognak belőle gyártani és úgy szerszámozzák fel a gyárakat, hogy mire ez a darabszám elkészül, az általa hozott nyereség először visszatermelje a bevezetéshez szükséges beruházást, később pedig profitot termeljen. Mire a tervezett életciklusa végére ér a modell, már szép kis summát keresett rajta a gyár, viszont még van némi darabszám a gyártósorban. A karosszériaelemek prés- és fröccsöntőszerszámai még le tudnak gyártani pár tízezer darabot, a beszállítók is tudják még gyártani a típusspecifikus darabokat - a motor és váltó pedig sokszor közös az utódtípussal.

Mi hát a megoldás? Mivel a régi modell gyártása már szinte csak rezsiköltségért történik, hiszen a kezdeti beruházást rég kitermelte, ezért ha van rá igény, lehet forgalmazni olcsó típusként olyan piacokon, ahol erre igény van, egészen addig, amíg a műszaki előírások nem változnak meg annyira, hogy nagy átalakítást igényel a típusengedély meghosszabbítása.

Ez történt az Astránál is: itt, Kelet-Közép-Európában volt igény az olcsó új Opelre, ezért amíg csak lehetett, életben tartották a régi típusokat.

2022. nov. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Az 1es octaviat is meglepően sokáig gyártották.
2022. nov. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem csak az első 3 generációan volt így. A K széria megjelenésekor a J szedánt 1.6-os motorral, lecsupaszított egyenfelszerelstésggel is tovább gyártották. Pont ezért, mivel egyféle motor, nem sokféle variálási lehetőség, kifutó széria, lengyel gyártás, viszonylag olcsón tudták adni. A K-nál jóval olcsóbban. Ezért cégautónak, közép-keleteurópai kispénzű vásárlóknak még bőven el tudták adni. Ha pedig van rá kereslet, akkor miért szüntetnék be egyik napról a másikra a gyártást?! Hidd el, nem csak úgy találomra gyártották hogy legyenek tele a raktárak, aztán majd lesz valami...

Talán most a K-L váltáskor ez nem jellemző. De ennek speciális egyéb oka van. A K még teljes egészében GM fejlesztés. Igen, a faceliftes is. A Stellantis súlyos jogdíjakat fizetett az utolsó csavarig minden előállított K után a GM-nek. A Stellantisnak ez érthető okokból nem nagyon éri meg, ezért amilyen korán csak lehet leállították a gyártást.

2022. nov. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%
Attól, hogy megjelenik az új generáció, a már korábban megrendelt darabokat meg le kell gyártani. Egy sikeres széria esetén ez még akár plusz 2 év átfedési időt is jelenthet.
2023. jan. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!