Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoros jogsinál, aki a...

Motoros jogsinál, aki a fővárosban tanult,vagy ott ahol van buszsáv, azt a városi vezetésnél nem használhatta ?

Figyelt kérdés
Ugye a motoros mehet a buszsávban, viszont a mögötte haladó oktatóautó elvileg nem. Tanuló igy nem is tud az autók közt előremenni, hiszen elhagyná az oktatót, vagyis akkor a nyári dugóban ott föl meg az autók közt?
2022. nov. 7. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Vizsga alatt amúgy se nagyon visznek ilyen útvonalra, ha mégis maradj a rendes sávba.
2022. nov. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyannyira nem használtuk, hogy egy szakaszon, amit nem ismertünk, így nem tudtuk, a tábla meg messzebb volt, miszerint a sávunk buszsáv lesz és az autóknak beljebb kell sorolni, az oktató már mondta rádión, hogy lámpa utána azonnal soroljunk be, ő már sorolt és tartja nekünk a sávot.


Nagyon megfőni nem fogsz, én júniusban vizsgáztam, igaz, akkor még nem volt az a durva kánikula, de elviselhető. Kezdőként sem fogsz mindig elmenni minden autósor között (amúgy is csak az álló sornál biztonságos és csak lassan). A körúton például nem férsz el egy nagyobb motorral, a kerékpársávot indokolatlanul nem használhatod, hiába teszik a robogós futárok, és simán van akkora biciklis forgalom, hogy ott sem tudsz elhaladni, max. pár autónyit, de nem legelőre.


Rengeteg útvonalat kerülök bizonyos napszakokban nem véletlenül, meg amúgy is élvezetesebb városon kívül motorozni. :) Városban csak akkor, ha valahova nagyon el kell mennem és nem 10 perc tömegközlekedéssel.

2022. nov. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyenlőre a rutinvizsgán vagyok túl, de mivel október végével országosan befejeződik a motoros oktatás, így a városi vezetés már csak jövő tavasszal lesz. Rutinon durván leizzadtunk a nyáron, szó szerint vizes volt minden a motoros ruházat alatt. Menet közben nem lenne gond, de az álló motoron azért meleg van. 50-es mocival motorozom, szintén rendesen felöltözve, így ezt már megtapasztaltam. Most a korlátlan A-t csinálom
2022. nov. 7. 23:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, én nem motoroztam a korlátlan előtt, és az első forgalmi órámon rájöttem a rutinhoz képest, hogy bizony nem lesz annyira melegem. Ha tavasszal forgalmizol, nyugodj meg, nem fogsz megsülni az oktatás alatt - egyébként bármikor adódhat olyan esemény, ami miatt amúgy is állnod kell motorral a dugóban, szokj hozzá. Kiskörúton pl. nem buszsáv van, hanem olyan sáv, amire behajtani tilos kivéve BKK, Szabadság hídtól Astoriáig például bármikor meg lehet sülni.
2022. nov. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!