Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gőzölgés motor tér felől...

Gőzölgés motor tér felől normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kezdő sofőr vagyok, ez az első autóm, nyár óta vezetek és annyira nem értek még az autókhoz.

5ös golfban ma a városban megjelent az EPC a műszerfalon. Megalltam, leallitottam majd ujrainditottam az autót és akkor már elmúlt ez a kijelzés. Amikor ma hazaértem, városban kb 3 km, akkor azt vettem észre, hogy a kapotától enyhébb gőz jön ki. Felnyitottam, megnéztem a motortért, nem volt semmilyen égett szag,csak a forró motor.

Nem tudom eldonteni hogy ez normális volt, mert másnál én még így nem láttam gőzölgni az autót vagy csak nem figyeltem.

Szerelőmet szégyenlem első körben felhivni, de ha azt mondjátok hogy valami gond lehet és nm normális akkor szólnék neki.

Köszi.

(Tudom, hogy hülye a kérdésem, bocsi)


2022. nov. 7. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a kapotától ??
2022. nov. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Motorháztető

Nem lehet hogy az eső miatt van ez?

2022. nov. 7. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

el kell vinni szerelőhöz

ha kigyulladt az epc, az hibakódot is hagyott

2022. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Esőben két dolog miatt is lehet gőz.

A motorháztető fel van melegedve, és a ráesett eső párolog.

Ami esélyesebb, hgoy belementél egy ótvar nagy pocsolyába, és a forró motor meg a hűtőradiátor is kapott a vízből.

Az EPC hiba ettől független, azzal irány a szerviz.

2022. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!