Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első segély vizsga kötelező a...

Első segély vizsga kötelező a jogsihoz?

Figyelt kérdés

Autós iskolám erről még semmit sem mondott.

Ha igen mikora kell legkésőbb meglegyen? Kresz vizsga után?


2022. nov. 3. 22:55
 1/6 anonim válasza:
100%
Kötelező. A sorrend mind1, kormányablakba fogják elkérni így megcsinálhatod a kresz előtt is vagy akár a forgalmi vizsga után is, ahogy neked jobb.
2022. nov. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kötelező, és amúgy tényleg mindegy, hogy mikor csinálod meg, de azért nem olyan nagy dolog, simán el lehet kezdeni készülni rá miközben a vezetési órákat veszed. Meg azért is szerintem jobb túl lenni rajta, mert ha sikeres forgalmi vizsgát teszel, akkor annyival jobb az, hogy pár napon belül már mehetsz jogsit csináltatni, és nem kell azon mérgelődnöd, hogy az elsősegély még hátra van.
2022. nov. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És felkészülni,hogyan tudok rá? E titán ba szó sem esik róla
2022. nov. 4. 08:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Én részt vettem egy pár hetes tanfolyamon, de hallottam olyanról is, hogy vannak ilyen fél napos, két napos gyorsított tanfolyamok is. Szerintem a legkönnyebb az, ha az autóiskolában rákérdezel. De azt hiszem az E-titánban is van lehetőség felkészülni, de szerintem arra külön kell fizetni. Sőt, most rákerestem, az E-titánon ha jól látom 6 ezerbe kerül. Szóval ha nem szeretnél személyes tanfolyamra járni (habár szerintem hasznos, mert ott rendesen el is gyakoroljátok a babán való újraélesztést, stb, amit ugye vizsgán kérni is fognak), akkor E-titánon esetleg, de E-titánon kívül is vannak még lehetőségek.
2022. nov. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az autósiskola szervezte annak idején, eljött egy mentős heti 2x megtartani a tanfolyamot, aztán megmondta, mikor-hol vizsgázunk. Készülni tudsz rá ha van tanfolyam és jegyzetelsz, illetve a KRESZ-hez hasonlóan erről is van szakkönyv - persze az aktualitását fontos nézni, mert néha változik, hány kompresszió+fújás a standard, az én könyvemben, amit még tesómtól örököltem más volt, mint amit tanítottak, youtube-on pl. Csuja Imre vöröskeresztes videójában azt mondják, hogy csak kompresszió, de azt kitartóan.


Az ideje mindegy, amikor a jogsid csináltatod, akkor kell vinni az igazolást, akár a forgalmi vizsga után hónapokkal is csinálhatod, csak nem lesz addig jogsid. (Illetve ezt egyszer kell az életben megcsinálni. Később akármilyen más kategóriára jogsizol, ez már meglesz.)

2022. nov. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kötelező, én a forgalmi előtt csináltam, hogy a legnehezebbet hagyjam a végére.
2022. nov. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!