Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha rendelkezek elsősegély...

Ha rendelkezek elsősegély vizsgával, amit egyetemen tettem, kötelező letenni a jogsihoz is külön?

Figyelt kérdés

2 félévig tanultam SOTE-n elsősegélyt,amiből le is vizsgáztam,gondoltam most hogy nekikezdenék a jogsinak,jóé jönne időben és pénzben is,ha nem kéne újra nekikezdenem.

Tudja esetleg valaki,hogy esetleg mi a menete,hogy elfogadják?


2013. márc. 5. 02:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom most hogy van, de régen elég volt bemutatni a megszerzett szakirányú bizonyítványt a mentesüléshez. Pl. betegápolóknak, orvosknak nem kellett EÜ vizsga...
2013. márc. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen esetem. Azt mondták hogy az EÜ vizsga alól csak akkor kapsz felmentést ha hatodéves orvostanhallgató vagy (úgy hogy én is orvosira jártam és mellette vízimentő is voltam).

De legalább nem kell eljárni EÜ tanfolyamra és a vizsga is könnyű lesz.

2013. márc. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanfolyamra nem kell járnod, de vizsgázni el kell menned.

Kb 2/3-át megspórolod a pénzbeli részének, és csak egy nap pár órád megy el rá. Még mindig jobb, mint ha elölről kellene kezdeni:)

2013. márc. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyi végzettség vagy korábban már megszerzett elsősegély vizsga kell jogsihoz. Nem kell újra levizsgázni. Persze a legtisztább, ha bemutatod az autósiskolád titkárjának, megmondja, hogy egyenértékű-e amit te szereztél.
2013. márc. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly csináltam a 2. jogsimat egyetemen, ott sokan voltak a csoportba(első jogsival persze) akiknek elfogadtak ilyesmiket. Szóval lehet hogy neked is elfogadnák.

Autós suliban kérdezd meg.

2013. márc. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!