Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gázolaj miért lett sokkal...

A gázolaj miért lett sokkal drágább a benzinnél?

Figyelt kérdés
Régen a gázolaj volt az olcsóbb.

2022. okt. 30. 01:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

"Csak a közgazdaságot is a politika irányítja"

Eleve nem iranyítja senki, szimpla ok és okozat, matematikai alapon működik a gazdaság. Ha valamiből kisebb lesz a kínálat, de a kereslet nem csökken, akkor az áremelmedéshez fog vezetni, mert az adott dolog értéke ettől megnő. Ezt senki sem tudja irányítani, ez színtiszta logikai összefüggés.

2022. okt. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

"A gázolaj soha nem volt olcsóbb..."

Aham, látom... Nem értem, hogy a 10 évesek, akiknek a 2018 előtti időszak a "soha nem is volt" őskor, mi a fenének irkálnak ide hülyeségeket...

[link]

2022. okt. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%
Mert több a diesel jármű.
2022. okt. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
15%

#12 Érdekes, mert jelenleg éppen te vagy az, aki kicsiben gondolkodik. Amikor én azt mondom, hogy "a gázolaj soha nem volt olcsóbb", akkor azt hosszú távra vetítem. Nem napokra, hetekre, talán esetleg hónapokra, hanem évtizedekre.


Ja hogy volt pár olyan hét/hónap, amikor a dízel pár forinttal olcsóbb volt? Hát be ne szarjak. De mi lenne, ha mondjuk megnéznénk az elmúlt 2, vagy akár 3 évtized statisztikáit? Ja hogy a gázolaj bőven a benzin fölött lenne? Értem...

2022. okt. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2022. okt. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De aki ez zavar az miért nem vesz benzinest?
2022. okt. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
17%

#15 Engem igazol az ábra, köszönöm. A gázolaj sokkal ritkábban, sokkal rövidebb ideig és sokkal kevesebbel volt olcsóbb, mint fordítva. 20 év az 2002, ott még éppen tartott a lopott gázolaj korszak, 2005-ben vége és onnantól veszett ügy a gázolaj.


Mikor még olcsóbb volt, 2005 előtt, az a lopott gázolaj miatt volt, mindenki lopta és az olcsósággal próbálták leszoktatni az embereket róla. "Ne lopjátok, mert a kúton is nagyon olcsó." Ja. Megszűnt a lopás, megszűnt az olcsóság is. Amíg olcsó volt a kúton, addig senki nem onnan vette, 2000-es évek legelején még igazából csak annak volt dízelautója, aki lopta a gázolajat.


Ezek tudatában fenntartom az eredeti álláspontomat: "A gázolaj soha nem volt olcsóbb, csak akkor, ha loptad (...) A lopott gázolaj eltűnt és azóta soha nem is volt olcsóbb a gázolaj a benzinnél"

2022. okt. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
30%
Azért mert ez a great reset része, szándékosan mesterséges vállságot generálnak, mintha hiány lenne, pedig nincs. A cél tönkre tenni a beszállítást. De persze ez csak laposföldes konteó a legtöbb struccnak.
2022. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!