Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi (2000-2005 körüli)...

Régi (2000-2005 körüli) autóból mennyire éri meg dízelt venni? Jobb lenne egy benzines?

Figyelt kérdés
Inkább dízelt vennék az alacsony fogyasztás miatt, de a sokan mondják, hogy a dízelt drágább fenntartani, drágább hozzá az alkatrész meg fennál a lehetőség, hogy kitiltják a városból.

2022. okt. 29. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
20 éves autóból ma már a benzinest sem lesz sokkal olcsóbb fenntartani.
2022. okt. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hacsak nem furgonról van szó, én nem vennék dieselest. Vagy legfeljebb valami nagyon fapados adagolósat amit nem túl bonyolult javítani. De egyébként a gázolaj ára sem olcsó a benzinhez képest, sőt a gázolaj drágább szokott lenni mint a benzin, most is 800ft fölött van, a benzin meg 700 alatt.

Szóval nekem a diesel mellett nem elegendő érv az hogy dieseles kevesebbet fogyaszt. Ez akkor lehetne érv ha ugyansnnyiba kerül a kettő. (az árstop nyilván egy átmeneti időszakban biztosítja ezt, de nem hosszabb távon).

2022. okt. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A régi szívó dízel kimegy a világból, csak lomha mint a dög. A turbós pedig már el van fáradva hogyha nem költötték rá a gatyájukat is. Talán a szívódízel a legjobb, csak előzést kell nagyon meggondolni vele, a szívó benzinesek nagy része pedig olajfogyasztós. Majd te eldöntöd mi a fontos. Városból nem fogják kitiltani egyhamar, erre a baromságra ne alapozz.
2022. okt. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az lenne a cél, hogy olcsóbb legyen fenntartani. Sokat autózok, faluról járok be a városba dolgozni, napi 60km
2022. okt. 30. 01:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Olcsóbb nem lesz se a gázolaj se a benzin sajnos. De egy kis szívóbenzines kellően takarékos és jó választás lehet. Pl. az első generációs ezres Yaris kb. abból az időből van amit írsz és 5 literből elvan 100km-en, de 6liternél semmiképp nem több. Nagyon megbízható motorja van, a kopóalkatrészek is olcsók, ennél olcsóbb fenntartásút szerintem nem találsz.
2022. okt. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagy okosságot nem tudok írni. 20 éves autónál általánosságban nem lehet válaszolni, mert állapotra nagyon nagy lehet a szórás a piacon. A saját dízel autóm 2005-ös. A benne lévő bő 350e km ellenére is meg merném venni. Egy több ezer km-es útra is nyugodtan el merek vele indulni. De van olyan dízel is ilyen évjárattal, amit már lerúgtak és egy szakadék, inkább bontóba kellene tolni.

Tehát meg kell nézni, fel kell méretni. Több dízel autóm is volt. Soha nem öregen, olcsón, a kínálat legaljáról vettem őket. A karbantartásra soha nem sajnáltam a pénzt. Így hatalmas váratlan kiadásaim, mint amiről előszeretettel regélek a neten, soha nem volt egyikkel sem.

2022. okt. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem éri meg venni autót, ha csak nem valami értékállót veszel...


Ha az autó vétálára ott van a zsebedbe pluszba, amit ha kell akkor rá tudod költeni, akkor vegyél dizelt. Én 2 millióért nézek autót, de maga az autó ára kb 1-1.2millió max. A maradékot rá szórom, ha kell.


Ha nincsenek nagy igényeid, napi 60km-re nyugodtan vehetsz valami kisebb köbcentis benzinest, 7 literekbe azok is megállnak. Illetve, ha valami modernebb 1.9-2.0 köbcentis CR dizelt szeretnél venni, 6 liter alatt azok se nagyon esznek.

2022. okt. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!