Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gázolaj meg tud romlani 4...

A gázolaj meg tud romlani 4 hónap alatt egy álló autóban?

Figyelt kérdés
Van egy keménytetős kabrió dízel autóm, amit 4 hónapja használtam utoljára (második hobbi autó), de mivel a használós autóm holnap viszem szervizbe, pár napig azt kell használnom. Ennyi idő alatt meg tud romlani benne a gázolaj, vagy lehet valami más baja így, hogy nem mentem vele?
2022. okt. 5. 08:06
1 2
 11/13 Revolúcióbiológus ***** válasza:
#10: Nézd meg a napraforgóolajat a boltban, van rajta lejárati dátum. A biodízelben zsíros savas metilészterek vannak repcéből, napraforgóból - kevesebb vele a gond, mint a kukoricaetanollal, de ez is be tud avasodni.
2022. okt. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha nem télen tankoltad, és mire visszakapod fagyok lesznek, tegyél bele dermedésgátló adalékot. Ezt leszámítva 4 hónap semmi.
2022. okt. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, félreértettem. Az elmúlt 4 hónapban nem volt akkora hideg, hogy gond legyen, járd ki belőle mielőtt jönnek a fagyok és kész. Évente egyszer használt pl kombájnoknál elő tud jönni baktériumos jellegű probléma, erre is van adalék, de elég akkor megoldani a problémát ha fellép, nem mindennapos.

Stratégiai tartalékot 6 évente köteles “cserélni” a MOL tudtommal a jelenlegi jogszabályok alapján, de abban nincsen bio komponens.

2022. okt. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!