Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gázolaj meg tud romlani 4...

A gázolaj meg tud romlani 4 hónap alatt egy álló autóban?

Figyelt kérdés
Van egy keménytetős kabrió dízel autóm, amit 4 hónapja használtam utoljára (második hobbi autó), de mivel a használós autóm holnap viszem szervizbe, pár napig azt kell használnom. Ennyi idő alatt meg tud romlani benne a gázolaj, vagy lehet valami más baja így, hogy nem mentem vele?
2022. okt. 5. 08:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az nem romlik meg szinte soha.
2022. okt. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ milyen gázolaj, hogyan van tárolva, milyen hőmérsékleten stb.
2022. okt. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Revolúcióbiológus ***** válasza:
9%
Az autó üzemanyagrendszerében nem tud. Külső tartályban ami nem alkalmas üzemanyag tárolásra van rá esély.
2022. okt. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

#3 Te is tudod hogy böfögni te böfögtél, továbbá jól mellé fogtál mivel a szektorban dolgozom. És ugye a 15 éves állami tartalék dízel ugyanolyan minőségű mint a frissen finomított ugyebár? Történt is olyan nem is rég, hogy valaki jó ötletnek tartotta betankolni belőle ezer litereket, bepenészesedett a céges kocsik meg sorban injektorosak lettek.

De hát van aki úgy fogja fel mint te, hogy a dízel az dízel.

2022. okt. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Egyedül a 2T benyánál van ilyen, ahol a jóval nagyobb fajsúlyú olaj kiválik a benzinből, és leül a tartály, karburátor aljára.

Attól lesz az a tipikus bepállott benzines-olaj szaga.

2022. okt. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. okt. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A biodízel meg tud romlani, de a sima szinte soha. Egy haver 25 éves fűtőolajjal jár egy Vectra-val és nincs semmi gondja vele. Max télen tesz hozzá dermedésgátlót.
2022. okt. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is a magam tapasztalatát írtam le.

Kb 7-8 éves gázolajat használtam sokáig , semmi baja nem volt és azóta sincs a motornak semmi baja.

2022. okt. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Öreg mercimbe kaptam vagy 30 liter 20 éves gázolajat ingyen pár éve.

Üres tankra lett betöltve és nem is tankoltam rá, simán ment vele.


Persze ez egy öreg egyszerű dízel, nulla érzékelővel.


Aztán, hogy egy mai modern dízel hogy viselkedne vele az jó kérdés....


7: nekem is vannak ismerőseim akik ülepített/szűrt étolajjal járnak évek óta és semmi baja a verdának :D

Kár, hogy én nem tudok hozzájutni olcsón étolajhoz :(

2022. okt. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A föld alatt több millió év alatt nem romlott meg, amikor még a kőolaj része volt. Persze a lepárolják, azonnal megromlik... értem én.

Mentem már másfél éves benzinnel is egy hosszabban leállított autóval, semmi baja nem volt.

2022. okt. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!