Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek, ha...

Milyen autót vegyek, ha szeretnék egy közösséghez tartozni és majd autós találkozókra menni?

Figyelt kérdés

Személyiségre introvertált vagyok, imádom a ferdehátú kocsikat, de a csapott szedánok is tetszenek (Vectra B, S60 Volvo).

Az álmom egy MINI lenne, de sajnos le kell tennem az ötletről mert nagyon szervízigényes és drága.


Viszont szeretek vezetni, szeretem az autókat és vennék egy olyan kocsit, amivel akár találkozókra is el tudnék vele menni, fenntartani nem horribilis áron és a magaménak tudni. Valami egyéniséget szóval nem egy Suzuki-t.


A gond, hogy minden ilyen tipik közösségkovácsoló autó (BMW/Alfa/MINI/Lexus/Subaru) túl drága nekem, mármint a jövőbeli fenntartása.


Max 2,5 millióért vennék autót és havi átlagban 100 ezret rákölteni valamint fontos, hogy napi szinten 90 km-t ingázok és azt is bírnia kellene mert 2 autót nem tudok fenntartani.


A fenti igénybe nem tudom milyen kaliberű márkák/típusok férnének bele, szóval ha tudtok tippeket adni azt megköszönném.



2022. szept. 3. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Bmw es 2kert teletankolni
2022. szept. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Alfa, Saab
2022. szept. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ez nem úgy műkődik hogy veszel egyet hogy egy közösséghez tartozhass. Vegyél egyet amit remélhetőleg szeretni fogsz és találkozhatsz a márka/típus kedvelőivel. Egyébként a Suzukival sincs gond és szerintem egy Swiftet is meg lehet ízlésesen csinálni, a Swift klubokkal sincs gond.


Nehezen találsz olyan típust amihez nincs rajongói klub.

2022. szept. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a cél, akkor Alfa Romeo.

Minden évben van egy hatalmas találkozó, ráadásul az Alfa tulajdonosok a mai napig köszönnek egymásnak az utakon. Tapasztaltam, 10-ből kb. 8 ember tényleg int/villog.

2022. szept. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is Alfa. Tudsz olyanokkal is megismerkedni akikkel amúgy nem. Pl rengeteg szerelő, autómentős, stb.
2022. szept. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Alfa és Saab. Nekem Saabom van, de Alfát szerettem volna :D. Úgy tudom, hogy az Alfások mindig integetnek egymásnak és az Alfa City egy nagyon jó, több napos Alfás találkozó.

A Saabosok is integetnek egymásnak (Pest megyében kevesen, azon kívül tényleg szinte minden Saabos int), volt nyár elején egy több napos Saab tali, szokott lenni Saab foto rally, Saabos piknikek (szilveszterkor még volt egy kis bográcsozás is a Campona parkolóban :D) Elég jó és segítő közösség szerintem.

Volt Suzukim is. Ott is voltak jó talik. A Suziki gyár látogatása már-már kötelező program volt :D Segítőkészek ott is nagyrészt, a Sport kivitelt még vezetni is jó a Swiftből.

2022. szept. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Öreg mercisek minden évben több találkozót szerveznek országszerte... több naposakat is akár, szállással, közös bogrács stb...

Persze van köztük azért új vagy újabb merci is de nagy részük már oldtimer kategória :)

2022. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2022. szept. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

BÁRMI.


Vegyes közösség nem úgy alakul hogy veszel egy XY kocsit kiállsz vele a placcra támasztani és majd köréd gyűlnek.


Mondjuk ha valami izgalmas, érdekes verdád van az segít a dolgon. engem még a napi kocsimmal is megtalál az utca embere napi szinten. :)


De az ilyen közösségben is a legtöbb az a E46/góf/hasonló levedlett gázolajos tucatxarokkal érkező hülyegyerek. :)

2022. szept. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Minden típusnak megvan a saját közössége.

Szerintem a legnagyobb találkozók, közösségek az alábbi márkáknak van:

- BMW

- Volkswagen (Főként Golf, Passat)

- Alfa Romeo

- Audi

2022. szept. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!