Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó vízhőfokmérőjének...

Az autó vízhőfokmérőjének mutatója indításkor legalul van és csak lassan kúszik fel középre. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem észre, hogy amikor ráadom a gyújtást, nem ugrik fel azonnal középre a mutató, mint eddig, hanem lent marad a C-nél. Miközben megy az autó, a mutató lassacskán felmegy középig és ott meg is áll. Nem villan fel semmilyen piros piktogram, de azért aggódom, hogy nehogy baj legyen belőle. A következő egy hétben sokat kell majd vezetnem. Mitől lehet ez? Kell tartanom valamitől?

2022. szept. 1. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Ugye ez most nem komoly kérdés?
2022. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nyilván mert hideg a vízhőfok ( "C" - cool). Ez azért nem bonyolult.

Attól meg nem kell tartani, hogy a hűtővíz hideg - éppen az a lényege hogy hűtsön. Az a gond amikor túlmelegszik.

2022. szept. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Ez troll kérdés. :D
2022. szept. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ennek személy szerint örülnék... de te tudod
2022. szept. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Most irtó kínosan érzem magam :D

Ez nem troll kérdés, hanem nő-kérdés. Nem értek a kocsikhoz, szóval bocsi, ha most irtó hülyének tűnök. Én csak észrevettem, hogy valami megváltozott és utána akartam kérdezni. Amúgy is viszem majd szerelőhöz a kézifékje miatt, de tudni akartam, hogy lesz-e bármi probléma, ha még pár napig intenzíven használom a kocsit. Talán még annyi van, hogy indításkor a fordulatszám jobban felpörög kb 2000-ig, de utána az normális.

10 éves benzines Toyota Corolláról van szó.

2022. szept. 1. 19:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Az is normális, bekapcsola az utomata szivató, azt várd meg, hogy visszaessen és utána már indulhatsz is, meg a vízhőfok ha alacsony akkor lent van a mutató, használatkor melegszik a motor így atadja a hőt a hűtővíznek es az melegszik ahogy melegszik a mutató is mutatja, hogyelegszik igy elkezd mutatni. Addig jó ameddig lassan megy fel és megáll a kőzepén. Egy autot inkabb intenzivebben kellene hasznalni az jot tesz neki mintha csak állna egy helyben.
2022. szept. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, így a normális!

Csökken az átlaghőmérséklet, így értelemszerűen az álló autóban lévő hűtőfolyadék sem melegszik fel indulás előtt annyira, mint a nagy melegben. Amíg nem megy sokkal a közép fölé, addig betölti a funkcióját, vagyis hűt. ( Ha megégeted az ujjad, arra sem forró vizet folyatsz hogy hűtsed, igaz?)

Ha felforr a hűtővíz, akkor fő meg a motor.

2022. szept. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

És tényleg bocsi, ha nagyon értetlennek tűntem

2022. szept. 1. 19:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem más dolgon akadt meg a szemem: mi a fenétől ugrott fel középre egyből a mutató? Ha meleg motornál lett leállítva és rövid idő után ismét elindítva akkor oké, de hideg indításnál annyira nem...
2022. szept. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A többiek már leírták, hogy ez mind normális. Azért nem ugrik fel egyből a hőfok mérő, mert már nincs 50 fok az aszfalton, ami fölött megyünk :) Hűvösebb van, így lassabban melegszik be a motor.
2022. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!