Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota személyautók nagy...

Toyota személyautók nagy részében miért középre van igazítva a műszerfal?

Figyelt kérdés
Mi volt a logika mögötte? A céges autóm is ilyen és képtelen vagyok megszokni. A tervezők ízlésficamosak voltak? Ti hogy vagytok vele? Praktikus, megszokható vagy ellenségednek sem kívánnád?

2022. febr. 28. 15:54
A kérdező szavazást indított:
Praktikus, én szeretem.
Megszokható (elsőre nem tetszik, de megszokom és használom).
Ellenségemnek sem kívánnám.
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Azért tették középre, hogy a látótérből ne takarjon ki helyet. Van aki szereti, van aki nem, épp mint a digitális óracsoportot, stb...
2022. márc. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mk1 Yarist vettem tavaly. Nagyon utálom az óracsoportját, de mondjuk pont az zavar a legkevésbé, hogy középre tették. Nem tetszik, de megszokható.
2022. márc. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elejen fura de szerintem utána megszokod, ugyse nyomkodod azt vezetés kozbe
2022. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:
A logika mögötte pedig valószínűleg az, hogy Japánban jobbkormányosak az autók, Európában balkormányosak; ha a műszercsoport középen van, akkor abból sem kell kétfélét gyártani a különböző piacokra...
2022. jún. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Nem rossz megközelítés, viszont a műszercsoport síkja a vezető felé dől. Tehát van egy dőlésszög ami miatt nem szimmetrikus. Így mégiscsak eltérő változat kell a bal -és jobbkormányos kocsiba.
2022. jún. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!