Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eredetiség vizsgálatra ha...

Eredetiség vizsgálatra ha eljuttatom az autómat, de nincs rajta műszaki, kötelezőbiztosítás, és még a forgalomból is kivan vonva ideiglenesen, úgy levizsgáztatják nekem? Ha igen akkor így átis lehet íratni az autót utánna?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót, de még nemírattam át a nevemre. Nincs rajta műszaki, se kötelező, de még a forgalomból is kivan vonva ideiglenesen...ha eljuttatom az autót mondjuk trailerrel akkor megcsinálják az eredetiség vizsgálatot rajta annak ellenére, hogy levannak járva a papírjai?? Meg át is írják az okmányban? Továbbá az érdekelne még, hogy az eladó 2009.szeptember óta nemfizette a kötelezőt! Ha én átíratom, utánna engem nemterhelne semmilyen pótdíj fizetés az elmaradt kötelezőbiztosítása után??
2010. szept. 24. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A kérdésed első részére nem tudok válaszolni, de azt tudom hogy semmiféle pótdíj-fizetési kötelezettséged nincs. Neki megszűnt a biztosítása díjnemfizetés miatt, és kalap-kabát.
2010. szept. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
mivel a forgalombol kivan vonva ideiglenesen, így fölösleges eredetiségvizsgálatra vinni az autót..
2010. szept. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de miért fölösleges?? kivan töltve az adásvételi meg ilyenek, szval 15 napom van átíratni az autót nem?? Azért kérdem mert most nemtúl sok pénzem maradt és minél olcsóbban szeretném megúszni a dolgot hiszen még úgysem használnám az autót! Az lenne a legjobb, ha csak eredetvizsgaért kellene meg az átírásért fizetni egyenlőre...:S
2010. szept. 25. 22:40
 4/5 anonim ***** válasza:
De ha mostmég úgyse használnád, akkor minek akarod eredetiségvizsgálatra vinni? Azt utána szokták, mikor már át van írva, forgalomba is van helyezve. Legutoljára szokás elmenni az autóval eredetiségvizsgálatra! Senki sem trélerrel viszi oda!
2010. okt. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De nemérted! Az autót legkésőbb 15 napon belül átkell íratni!!!!!!!! Átíráshoz pedig szükséges az eredetvizsgaaa!!!
2010. okt. 2. 19:21

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!