Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ledes helyzetjelző szabálytalan?

Ledes helyzetjelző szabálytalan?

Figyelt kérdés
Halogén volt benne de csak a t10et néztem nem pedig azt, hogy, ledes. Fehéren világít.
2022. aug. 14. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyárilag nem LED-es, akkor szabálytalan.


Ha olyan a fénye, mint a gyárinak (nem hülyegyerekes hideg-kékes és extra erős), akkor kiszedni nem fognak miatta, de vizsgán bukó.

2022. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

t10-es és halogén?! Ha olyat se láttam még! Szerinte te sima izzólámpára gondolsz.

Elvileg szabálytalan, de ha nem stadionvilágításként funkcionál és nem lila meg hasonló színekben pompázik, a kutya nem fog foglalkozni vele.

2022. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#2: ha a fénye rendben van, akkor miért lenne gond a vizsgán?

Nem borítják szét az autót, felkapcsolják, megnézik, lekapcsolják.

Csak akkor szedik ki az izzót, ha cigányfényű

2022. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Én nem írtam olyat, hogy szétborítanák az autót. Pont ezt írtam én is, hogy ha normálisan világít, általában nem foglalkoznak vele. Nem értelek...
2022. aug. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
most vagy töröltek az 1. hozzászólást, vagy én írtam el, #1-nek szolt :)
2022. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, oké. Így már világos. :)
2022. aug. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5: Elöl az átlátszó bura alatt felkapcsolás nélkül is látszik, hogy LED-es, és ha az adott jármű esetén ez nem gyári megoldás, akkor elvileg buktathatnak. Azt ne tőlem kérdezd, hogy miért nem szabályos megfelelő minősítésű LED-es helyzetjelzőt használni, mert azt én sem értem.


(az igazi #1 :) )

2022. aug. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. aug. 15. 20:18
 9/11 anonim ***** válasza:
#7 azért, mert bizonyos látási viszonyok esetén vakít, mint a fene. Menetvilágítás is azért kapcsol ki, ha felkapcsolod a tompítottat. Minden fénynek megvan a maga funkciója és helye.
2022. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9


Nem minden autón kapcsol ki a menetfény. Az én Ford Mondeomon gyárilag olyan, hogyha bekapcsolom a világítást, helyzetjelző, plusz tompított, akkor is világít. És ugyanolyan erővel világít, mint amikor csak a menetfény van bekapcsolva.

2022. nov. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!