Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jelenlegi helyzetben mennyib...

A jelenlegi helyzetben mennyibe kerül, egy b kategóriás jogosítvány megszerzése?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt rá szükségem, de most már egyre jobban és gyakrabban jönne jól a jogsi. Most érdemes megcsinálni, vagy várjak még vele, talán jövő évig? Mennyi ideig tart?

Ha meg van minden papír, akkor egy kocsi kellene. Elsőnek mit tudnátok ajánlani?

Köszönöm



2022. aug. 14. 13:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9

Pedig a többségük emelt, nem is kicsit. Mivel abban a korban vagyok, amikor mindenki csinálja (17, 3. válaszoló vagyok), tudom, hogy kb. mi a helyzet (Budapesten). Akik tavaly nyárig bezárólag kezdték el a vezetést, azok 6-6500 forint körül mentek végig, 2021. júniusában én is 6600Ft/óra áron szerződtem le az autósiskolával. (Csak azért nem reklamáltam a 8000 miatt, mert közel sem volt pénzéhes az oktató, a 21-30. órát a 42. óra végén fizettem be, összesen pedig csak 33-át kellett fizetnem).

Akik viszont később, idén tavasszal kezdték, már 8 ezer körüli óradíj mellett vezetnek.

Jobb, ha 5-600 ezerre készül, nehogy menet közben meglepetés érje az emelkedő díjak és pótórák miatt. 8000/óra díjon még 240 ezer forint a kötelező óraszám, 12 ezernél viszont 360 ezer. 10 pótóra 120 ezer. És bár nem az összes tanuló, de nagyjából a fele rászorul némi plusz gyakorlásra.

2022. aug. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
80%

Év elején kezdtem el iskolákat nézegetni, a kinézettnél 7300 volt az óradíj. Május végén iratkoztam be, 7800 volt a szerződésemben (ami kb. semmit nem ér a vis maior helyzet miatt). Augusztustól 9000 az óradíj, és ez még fog emelkedni...

Csak reménykedem, hogy viszonylag hamar kapok oktatót (a héten megyek kreszre).


400ezret tettem félre úgy mindenre, és azt számolgatom, hogy lehet, hogy nem lesz elég.

2022. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Vidéken csináltam a jogosítványt, tavaly június végén kezdtem a kreszt E-Titánon, augusztus elején megvolt a kresz vizsgám, majd szeptember végén kerültem sorra gyakorlati oktatásra. Nekem sajnos 60 órát kellett vennem, a forgalmi vizsga viszont elsőre meglett. Minden költséggel együtt olyan 550.000 Ft-ba került.
2022. aug. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!