Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jelenlegi helyzetben mennyib...

A jelenlegi helyzetben mennyibe kerül, egy b kategóriás jogosítvány megszerzése?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt rá szükségem, de most már egyre jobban és gyakrabban jönne jól a jogsi. Most érdemes megcsinálni, vagy várjak még vele, talán jövő évig? Mennyi ideig tart?

Ha meg van minden papír, akkor egy kocsi kellene. Elsőnek mit tudnátok ajánlani?

Köszönöm



2022. aug. 14. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

300k körül van az alja, ha nem kell pótóra és minden megvan elsőre.


"Most érdemes megcsinálni, vagy várjak még vele, talán jövő évig?"

Szállnak el az árak, szóval minél előbb annál jobb.

"Mennyi ideig tart?"

Jó esetben (nem buksz vizsgát és kapsz oktatót hamar) 3-4 hónap. Rossz esetben 2 év. Ha 2 éven belül nem sikerül, akkor újra kell kezdeni az egészet.


"...akkor egy kocsi kellene. Elsőnek mit tudnátok ajánlani?"

Nem aszerint kell autót keresni, hogy hanyadik autód lesz, hanem az igényeidhez és lehetőségeidhez mérten kell választani.

2022. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
2022. aug. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha most kezded, valószínűleg 500-600 alatt nem jössz ki belőle. Lassan eltörlik a hatósági árat az üzemanyagok esetében, az oktatók pedig bukják a KATA adózást, mehetnek átalányadózónak. Mindkettő súlyos összeg, amit te fogsz megfizetni a gyakorlati óráknál. Ősztől nem kizárt a 12-13 ezres óradíj sem. Viszont a jelenlegi helyzetben azt mondom, kezdd el minél előbb, minden csak drágább lesz!

Én tavaly júniusban kezdtem, idén júniusban fejeztem be, 33 befizetett órával (első 10 7200/óra, utána 8000/óra), két forgalmi vizsgával és 35 ezres KRESZ-tananyaggal), 355 lett a vége, amiből lejött a 25 ezres támogatás, mert 20 éven aluli vagyok. Az óradíjak viszont emelkednek, 9-10 ezer most már nem rendkívüli.

2022. aug. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hamarosan meg fizethetetlen lesz egy átlagos magyar számára. Nehogy várj vele hanem csináld. És az utolsó jól mondja ne 300 ezerre számíts lesz az 500-600 ezer sajnos.
2022. aug. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%
#3 azért téged alaposan lehúztak, én idén csináltam A kategóriát, bőven vettem pluszórákat (rutin 9 helyett 38, forgalmi 16 helyett 20), és bőven kijöttem 300 ezerből.
2022. aug. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5. De azóta elég komoly ár emelkedések voltak. Már a hírekben is meg jelent hogy 500 ezerbe kerül most már egy jogosítvány és tényleg. Ősztől meg már nem futja ki 500 sem.
2022. aug. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

"én idén csináltam A kategóriát"


B kategóriáról van szó a kérdésben.

2022. aug. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

#7 ami híresen olcsóbb, egyszerűbb és gyorsabb, mint a B kategória, pont ezért szolgáltattam konkrét óraszámokat, hogy a feltételezhetően intelligens kérdezőnek legyen mi alapján összevetnia az árakat.

Szóval itt csak egy valami nincs rendben, a te intelligenciád és absztrahációs készséged.

2022. aug. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
#6 mondjuk nem a hírekből kellene tájékozódni, hanem a konkrét iskolánál. Igen, a közeljövőbőnek drágulni fog ez is, de nem ilyen mértékben... Érdekes, oktató ismerőseim, motoros suli vezetők stb. a mai napig nem emelték meg a két évvel ezelőtti árakat. Ha ti ezt beszopjátok, akkor csak rajta.
2022. aug. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

#8


"ami híresen olcsóbb, egyszerűbb és gyorsabb, mint a B kategória"


És kijöttél 300 ezerből. Ami bőven olcsóbb, mint 500 ezer?

Absztrahálhatnál te is, mert nem A kategóriáról van szó.

2022. aug. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!