Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány km után lehet egy full...

Hány km után lehet egy full kezdőre azt mondani h "jól vezet" (persze nem egy 30 éves rutinnal lévő emberhez viszonyítve)?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kilométer, hanem érzék kérdése, amit éppen ezért azonnal észre is lehet venni.
2010. szept. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem nem km-re megy, hanem időre. Én amikor friss volt a jogsim azt hittem marha ügyes vagyok, mondjuk sok bátran közlekedő nem volt olyan jó, mint én, de ez lényegtelen. Viszont a lényeg, hogy most már évek óta van jogosítványom, napi szinten vezetek és ha visszagondolok kellett azért 1-2 év, hogy belerázódjak a vezetésbe, hogy simán menjen, magabiztosan és pontosan :) Egyébként ez a jól vezetés meg olyan fogalom, hogy körüljárhatatlan. Láttam én olyan sofőrt is, aki 40-el ment 1-vel, mer az így fasza és 30 éves rutinja volt, megjegyzem emellett egy iszonyú rossz vezető volt, hiába a 30 év :)
2010. szept. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg az sem mindegy hol vezet. Az egyik barátnőm attól van kinyúlva,hogy ő mindennap vezet, tehát van már rutinja. Na ez a mindennap vezetés, ez a munkahelye és a lakása között van, ami kb. 5 km, kis városban! De ha már át kell menni a 30 km-re lévő megyeszékhelyre, akkor mindig az én kocsimmal kell mennünk.

De szerintem is sokat számít az érzék. Van aki levezett több 10 ezer km-ert, mégis egy kezdő jobban, dinamikusabban vezet nála.

2010. szept. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, az érzék, ezt kihagytam, nagyon fontos, meg szerintem az is, de cáfoljatok meg nyugodtan, ha nem értetek egyet, hogy valaki szeressen vezetni. Másképp áll neki az ember olyan dolognak, amit szeret és másképp annak, amit utál.

Na meg vitathatatlan, hogy számít az is hogy hol vezettél, meg mikor.

2010. szept. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Így van! Ahogy a 2. válaszadó azt leírta, az érzék hiánya rutinnal is pótolható. És akkor is lehetsz még ugyanolyan jó sofőr. Nekem arra volt szükségem, hogy egymagam vezessek. Nem mindjárt ment a gyakorlat, de most bárkit lenyomok:) !
2010. szept. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Héj, én nem arra akartam kilyukadni, hogy nem volt érzékem hozzá, mindig is volt (örököltem :D), csak látszik hogy az évek múlásával tapasztalatot és gyakorlatot szereztem és most akkor is jó voltam, de most visszagondolva még jobb vagyok, valószínűleg 10 év múlva (hajj de öreg leszek akkor :D ) azt fogom gondolni, hogy a mostaninál vagyok sokkal jobb :)
2010. szept. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Jajj és még azt nem tettem hozzá, de szerintem az is fontos, hogy ki mit vezet. Tehát oké, hogy valaki elvezetget egy kis autót és össz vissz egy autót tud vezetni, de szerintem egy jó vezető akinek automata váltós autója van az simán elvezet egy manuál váltós autót is. Tudom, nem a legjobb példa, de remélem értitek a lényeget. Én akkor paráztam be, amikor hozzászoktam a személyautóhoz, de el kellett vezetnem egy kicsit nagyobb autót, amire ugye a jogosítványom érvényes, de hirtelen azt sem tudtam mi van :)
2010. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a kilométerek függvénye.

Sógorom 10 éve vezet, mentős is volt, mégsem tud vezetni.

Egyszerűen gyalázat, figyelmetlen, nem tart követési távolságot, padlógáz felrúgott kuplunggal indul, nem tud beállni egy parkolóhelyre. Ésa legdurvább most volt nemrégen, tesóm kötötte be a kisfiukat hátul az ülésbe, kintről a jobb hátsó ajtónál. A sógor beült miután megpakolta a csomagtartót és mint aki jól végezte dolgát, nyitott kocsiajtóval ahol tesóm állt, a szokott módon elindult simán.

2010. szept. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A tapasztalat számít.


pl. Én az elején csak 1 útvonalon mertem járni, aztán amikor az már jól ment, akkor megpróbáltam egy másikat is. Egyre többet, és a végén azt vettem észre, hogy már nem is probléma az új útvonal.


Egyébként néhány elrontott dologból lehet a legjobban tanulni. Szóval nem baj ha néha az ember csinál valami butaságot, mert abból tanul... Mégegyszer pedig nem követem el ugyanazt a hibát.


Ja és nem csak az számít hogy valaki okoz-e balesetet! Az a jó sofőr, aki kivédi a másik hülyeségét is!!


Vannak akik azzal jönnek, hogy már többször összetört a kocsijuk más hibájából.. Szerintem ezeknek sem szabadna vezetniük, mert veszélyes ha az ember nem tudja a környezetét szemmel tartani! Defenzíven kell vezetni!

Én mindenkire figyelek körülöttem, nem is tudnak nagyon meglepni..

2010. szept. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért létezik olyan szituáció amikor te sem tudsz csinálni semmit, maximum csökkenteni a bajt, de azt sem mindig.
2010. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!