Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zene hallgatása gépjárműben...

Zene hallgatása gépjárműben gyújtással vagy járó motorral?

Figyelt kérdés

Helló, a kérdésem az lenne, mert tényleg nem nagyon értek hozzá, hogy ha mondjuk beállok egy udvarba, mert éppen kisebb összejövetel van és hangszóró híján csak az autó által tudnánk hallgatni a zenét, (tehát telefont rákötöm aux kábellel és szólnak a hangfalai) akkor mi az ideálisabb, ha jár a motor, vagy ha csak gyújtás van rajta? Esetleg teljesen mindegy? Mármint aksi szempontjából.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2022. aug. 9. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem indítod be a motort, akor a gyujtás is csak pluszban fogyasztja az áramot.

Viszont alapjáraton járatva a motort teljes hangerővel így is leszívhatja az aksit, nem biztos, hogy elég lesz hosszabb távon a töltés.

2022. aug. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Vigyél aksi töltőt, rakd fel töltőre és úgy mehet amíg csak akarjátok.
2022. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem járatod a motort, akkor pár óra aután valószínűleg úgy kell majd betolni az autót, de benne van a pakliban az is, hogy ha túl hangosan hallgatod, akkor az akku se tud elég tápot adni. Nekem volt az egyik kocsiban mélynomóm, és annak erősítője folyton lekapcsolt nagyobb hangerőnél, ha nem járt a motor mert az akku kevés volt neki.
2022. aug. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, valahogy éreztem én is, hogy nem lenne a legokosabb ötlet és jobb inkább kérdezni, mint a semmi közepére hívni valakit utólag.. :D Minden tanácsot és tapasztalatot köszönök, inkább nem eröltetem, ha nem feltétlenül muszáj, ment a zöld!


Annyit még kérdésként engedjetek meg, hogyha menet közben megy a telefonról a zene, természetesen nem max hangerőn és "semmi extra" az autóban lévő hangtechnika, akkor az nem vészes, igaz? A generátor teszi a dolgát, ami persze valamivel így is több áram, de nem meríti le, ha jól gondolom néhány óra alatt

2022. aug. 9. 16:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Menet közben többet fog tölteni a generátor, mint amennyit a hangrendszer fogyaszt. Szóval nyugodtan hallgassad.
2022. aug. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szuper, köszönöm szépen!

További szép nyarat kívánok mindenkinek!

2022. aug. 9. 16:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy mekkora az akksi.

Nekem a 100Ah-s akksi meg sem érezte, hogy 2 napig reggeltől estig elég hangosan szólt benne a zene szerelés közben.

2022. aug. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

gyors számolással kilehet számolni hogy egy 4x25w-os rendszer jó állapotú 50Ah akksival full hangerőn 4 órát biztosan elmegy

ha nagyobb akksi, kissebb hangerő akkor még többet

persze ha jár közben a motor akkor vissza is tölti, de a motornak meg az nem tesz jót ha órákat alapjáraton megy

2022. aug. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Üzemmelegen miért ne mehetne alapjáraton? :)

Mehetne napokig, hónapokig is akár csak legyen jó a kenés és a hűtés.

2022. aug. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!